Gears 5, Selefini Sollamayı Başardı

Video oyunu dünyasında önemli bir yere sahip olan Gears serisi için çıkan Gears 5 oyunu satış rakamları bakımından selefi Gears 4’ü geride bırakmayı başardı.

Gears serisi için piyasaya sürülen en son oyun olan Gears 5, Eylül ayı içerisinde çıkışını gerçekleştirmişti. Hali hazırda Steam üzerinde yayınlanmaya devam eden oyun, aslına bakarsanız beklentilerin biraz altında kalmıştı. Oyun için verilen genel puan ortalamasının 5 üzerinden 4’ü dahi bulmaması bu durumu ortaya koyuyor.

Her şeye rağmen Gears 5, önceki oyun olan Gears 4’e nazaran satış tarafında daha başarılı oldu. Xbox yöneticisi Phil Spencer tarafından yapılan açıklamada Gears 5’in daha fazla sattığı ifade edildi ancak herhangi bir istatistik verisinin paylaşılmamasından dolayı ne kadarlık bir farkın söz konusu olduğunu bilemiyoruz. Ancak tahminimizce iki oyunun satış rakamları birbirlerine oldukça yakın.

Gears 5 ilk çıktığı dönemde bazı çalkantılara sahne olsada daha sonra gösterilen özen ile günümüzde daha iyi bir hale getirilmiş olduğunun altını çizmemiz de gerekiyor.

Cevap bırakın