Geliri İyi Olan Geleceğin Meslekleri

Bu yazımızda geliri iyi olan , aynı zamanda geleceğin mesleği olarak da kabul edilen mesleklere ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz.

Geleceğin mesleklerinin insan gücüne dayalı olmayan meslekler olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde çoğu mesleğin sonu gelmiş durumdadır ve yeni nesil mesleklere odaklanmak gerekmektedir.

İş olanakları eskiden teknolojiyle ilgili olarak oldukça sınırlıyken günümüzde teknoloji iş dünyasını da egemenliği altına almış durumdadır. Öte yandan bazı meslekler aradan kaç yıl geçerse geçsin hala ihtiyaç duyulan mesleklerdir yani eski pek çok mesleğin aslında günümüze adapte olabildiği söylenebilir.

Meslekte kuşkusuz ki gelir en önemli hususlardan biridir. Gelir iyi olan bir mesleği tercih etmek o alanda yükselmek açısından mühimdir. İşte hem geliri iyi olan hem de geleceğin mesleği olarak tabir edebileceğimiz meslekler…

Yazılım Mühendisliği

Dünyanın neredeyse tüm bölgelerinde yazlım mühendisliği ile ilgili olarak önemli işler vardır ve bu yüzden yazılım geliştiricileri ihtiyaç duyulan meslek dallarındandır. Geleceğin mesleklerinden yazılım mühendisliği aynı zamanda gelir konusunda da önde gelmekte olan meslek arasında yer alıyor.

UI / UX Tasarımcılığı

Bir uygulama veya internet sitesinin nasıl göründüğü hususuyla ilgilenmekte iken UX tasarımcı tarafından kullanıcıların uygulama veya internet sitesi ile nasıl etkileşime girdiği ilgileniliyor. Bu yüzden geleceğin meslekleri arasında yer alıyor.

E-Sporculuk

CS Go, League of Legends , Valorant ve daha fazlasını içermekte olan e-spor dünyasında rekabetçi oyunlardan en az birini daha önce oynamış veya çeşitli oynanış videolarına denk gelmişsinizdir. Oyun oynayarak para kazanmak günümüzde önemli bir gelir kapısı haline geldi ve e-sporculuk da bu alanda farklı bir boyut kazandırdı. Geleceğin mesleklerinden biri olan e-spor giderek daha çok yayılıyor.

Blockchain Mühendisliği

Merkezi olmayan uygulamalar geliştirmeye odaklanmakta olan nispeten yeni bir meslek olan Blockchain Mühendisliği, meraklı üçüncü gözleri engellemek için korumalı işlem gerçekleştirmeye imkan tanımakta olup blockchain teknolojisinden yararlanmaktadır. Şu an blockchain mühendislerine yönelik büyük bir ihtiyaç olduğu bilinmektedir.

Siber Güvenlik Uzmanı

Geleceğin mesleği olan siber güvenlik uzmanlığına olan ihtiyaç giderek artıyor ve bu alandaki uzmanlar ciddi ücretler kazanabiliyorlar. Bir siber güvenlik uzmanı genelde mevcut güvenlik açıklarını ve tehditleri tespit edip kuruluşlara zarar gelmesini önlemek adına hamleler yapıyor.

Oyun Geliştiriciliği

Yazılım, internet sitesi veya mobil uygulama geliştiriciliği günümüzde önemli gelirler getirebilen meslekler arasında yer alıyor. Özellikle büyük çaplı kaliteli video oyunları ortaya çıkarıldığında veya kullanıcıların işine yarayabilecek bir uygulama üretildiğinde yoğun bir ilgi gösterilebiliyor.

Robotik Mühendisliği

Geleceğin meslekleri arasında muhtemelen en çok kazandıran mesleklerden robotik mühendisliği, güvenlikten imalata kadar pek çok sektörde büyük öneme sahip olup, robotik mühendisinin mutlaka analitik düşünce becerisi bulunması gerekiyor.

Cevap bırakın