GitMind Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu yazımızda çevrim içi zihin haritası servisi GitMind ile ilgili olarak bilinmesi gerekenlere değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Zihin haritaları beyin fırtınası yapabileceğiniz, bağlantılar kurabileceğiniz pratik ve işlevsel çözümlerden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Çevrim içi zihin haritası servisi olan GitMind bu hususta popüler yazılımlardandır.

Çok yönlü kullanım

Bilgisayarlar, tabletler veya telefonlar aracılığıyla kullanılabilen ve ücretsiz olmasıyla da dikkat çeken GitMind, uygulama tabanlı olarak çalışır. Hem Android hem iOS üzerinde kullanılabilmekte olup böylece oluşturmuş olduğunuz projeleri yanınızda taşımanız işe yarıyor. Projeleri her yerden düzenleyebilmenize imkan tanıyor. Aynı zamanda mobil uygulamalar kullanıp düzenlemeleri çevrim dışı durumdayken de yapabilmenize imkan tanımaktadır.

Zihin haritası oluştururken boş bir şablonun ortasına ana temayı yazarak başlarsınız ve sonrasında kendi temasını içeren yeni düğümler çizersiniz. Bu hususta GitMind kullanıcılara kendi şablonlarını oluşturma veya pek çok hazır şablondan yararlanabilme imkanını sunmaktadır. Bu da GitMind’ı yeni kullanmaya başlayacaklar için önemli bir kolaylık sağlamaktadır.

Yüzlerce şablon

Programda onun üzerinde farklı kategoriye ait 100’den fazla hazır şablon bulunmakta olup, bunların bazıları gündelik kullanıcılara, bazıları ise profesyonel kullanıcılara hitap etmektedir. Bu durum mobil uygulamalarda da geçerli olup masaüstü sürümde olduğu gibi hazır şablon üzerinden seçimler yapabilmenize imkan tanıyor.

Eş zamanlı düzenleme özelliği bulunmamakta olan program, yine de link aracılığı ile arkadaşlarınıza erişim izni vermenize imkan tanıyor. Ancak değişiklikleri arkadaşınızın yaptığı düzenlemeler bittiğinde görebiliyorsunuz.

Ücretsiz olarak kullanılabilecek olmasına rağmen isteyen kullanıcılar bazı ek avantajlardan da yararlanmak adına ücretli sürüme geçebilir. Ücretsiz planın önemli dezavantajı ise sınırlı miktarda dosyanın dışa aktarılmasına izin vermesidir. Sınırsız dışa aktarım ve özel mail desteği için ücretli plana geçmek gerekir.

Cevap bırakın