GM Bir Teknoloji Merkezi Daha Açtı

GM tarafından Kanada’da yeni bir teknoloji merkezi açıldığı ortaya çıktı. GM, yeni önemli çalışmalarını bu merkezde gerçekleşecek.

General Motors, teknoloji dünyasındaki önemli şirketlerden biri olarak gösteriliyor. Daha çok GM olarak ifade edilen şirket, şimdi Kanada’da teknolojiye yön verecek yeni bir merkez açıyor. Merkezde 1000 civarı çalışan bulunacak ve gelişmiş sürücü teknolojileri üzerine çalışmalar sergilenecek.

Özerk araç programı, bilgi-eğlence merkezi iyileştirme ve projeleri, sürücü teknolojileri çalışmaları yapacak olan şirket, teknoloji odaklı tesislerinden en yenisini oluşturmuş oldu.  GM yetkilileri tarafından yapılan açıklamada GM’nin bir dünya lideri haline gelebilmesi için her şeyin yapılacağı ifade edildi. Mühendislik mezunları ve farklı alanlarda en iyi teknik yeteneğe sahip olan herkesten faydalanmak isteyen şirket, teknik kapasitesi olanların GM’nin vizyonuna çok şey katabileceğine inanıyor.

Kelzer tarafından yapılan açıklamada CTC ekibinin bilgi-eğlence geliştirme ve iyileştirmeleri üzerinde yoğun bir efor sarfedeeceği ifade edildi. Sürücü güvenliğini üst düzeye çıkarabilmek, şerit tutma ve özerk sürüşle ilişkili temel teknolojileri gerçekleştirebilmek amaçlanıyor. Bakalım GM tarafından yapılan bu hamleler otomotiv teknolojisine nasıl yansıyacak?

Cevap bırakın