Gmail’in Gizli Mod Özelliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Google’ın mail servisi Gmail’de gizli mod nedir ve ne zaman aktif hale getirilecek? Yeni içeriğimizde bu konuya değiniyoruz.


Gmail, dünya üzerindeki en popüler mail platformlarından biri olarak yoluna emin adımlarla devam ediyor.


Gmail için gizli mod özelliği çok yakında aktif hale getirilecek. Google, gizli mod özelliğinin 25 Haziran 2019 tarihinden itibaren kullanılabileceğini açıklamıştı. Söz konusu tarih G Suite kullanıcıları için geçerli olup özellik doğrudan varsayılan olarak aktif edilecek ancak kullanıcı dilerse devre dışı bırakabilecek.


Gizli mod özelliği genel itibariyle maillerin daha güvenli ve gizli olmasını sağlamakta. Mesela mail kutunuzda gönderdiğiniz maillere dair bir bilgi kalmamasını sağlamakta. Gizli moddayken bir maili gönderdikten sonra eposta kaybolacak. Ancak yanlış yazım yapanlar için son kullanma tarihleri de bulunacak. Yani kullanıcının belli bir süre içerisinde gönderilen mesajı iptal etme veya değiştirme imkanı bulunacak.


Gizli moddayken gönderdiğiniz bir iletideki veriyi alıcı taraf cihazına indiremeyecek. Böylece verinizi korumuş olacaksınız. Aynı zamanda girilen metni kopyalama yetkisini de elinden alabilirsiniz. Böylece metnin başka şekillerde kullanılmasının önüne geçmiş olursunuz.

Cevap bırakın