Google Chrome Üzerinde Birden Fazla Hesap Kullanma Yöntemi

Google Chrome tarayıcısına sahipseniz birden fazla Google profilini aynı anda kullanmanız mümkün. Hazırlamış olduğumuz yeni makalemizde bunu nasıl yapabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız.

Chrome tarayıcısı günümüzde dünyanın en fazla kullanılan internet aracı olarak dikkat çekiyor. Chrome kullanıcı sayısı her geçen gün büyüyor.

Eğer bilgisayarınızı yalnız siz değil başkaları da kullanıyorsa haliyle internet tarayıcısını da ortak kullanıyor olabilirsiniz. Örneğin arkadaşınızla ortak bir bilgisayara sahipseniz ve Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız, tarayıcıda kişiselleştirilebilir ayarların birbirine girmesi söz konusu olur. Yani arkadaşınız ile sizin çerezleriniz karışır. Chrome tarayıcısında anlatacağımız yöntemle bunun önüne geçmek mümkün. Çünkü Google hesaplarınız aracılığıyla her kişi için ayrı bir profil ve kişiselleştirilmiş ayarlar oluşturabilirsiniz. Böylece Chrome tarayıcınızı yalnızca size aitmiş gibi kullanabilirsiniz.

Örneğin profil fotoğrafı oluşturmaktan bahsedelim. İlk olarak sağ üst köşede yer almakta olan profil resminiz ve veyahut isminizin üzerine tıklayın. Açılır menüden Kişileri Yönet yazısını bulup tıklayın.

Sağ altta yer alan Kişi Ekle butonuna tıklayıp profilini oluşturmak istediğiniz kişinin isim ve profil resmini belirleyin. Daha sonra Ekle butonuna tıkladığınızda karşınıza Chrome penceresi çıkar. Google hesabı ile giriş yapabilir ve böylece kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Chrome üzerinde profiller arasında geçiş yapmak için ise yine sağ üst köşede yer alan profil resmine tıklayın ve diğer profilin ismini bulup seçin. Oluşturmuş olduğunuz profilleri kaldırmak için de yine aynı menüyü açın ve Kişileri Yönet seçeneğine girin. Daha sonra sağ üst köşede yer alan üç noktalı butona tıklayın ve Bu Kişiyi Kaldır komutunu vrein.