Pop-up Sorununu Chrome Üzerinden Engelleme Yöntemi

Yeni yazımızda pop-up açılır pencere sayfalarının internet tarayıcısı Google Chrome üzerinden nasıl engellenebileceği konusunda bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Açılır pencere reklamlar size rahatsızlık veriyor olabilir. Özellikle çok sık çıkabilen pop-up sayfalar, güvenli olmayan bir internet sitesindeyseniz daha fazla sorun teşkil edebilir. Bu gibi durumlar için internet tarayıcılarının pop-up engelleme için imkan sağladığını biliyor muydunuz? Günümüzde bir hayli popüler olan internet tarayıcılarından Google Chrome, açılır reklamları engellemek için imkan tanımaktadır. Chrome üzerinden yapacağınız bazı ayarlarla pop-up reklamları engelleyebilirsiniz.

Chrome üzerinde pop-up açılmasını engelleme yöntemi:

İlk olarak Chrome tarayıcınızı açıp sağ üst kısımda bulunan üç noktaya tıklayın. Bir menü açılacak olup söz konusu menüden Ayarlar bölümüne geçiş yapınız. Ayarlar bölümü içerisine girdiğiniz zaman sol kısımdan Gizlilik ve Güvenlik yazısını bulup üzerine tıklayın. Site Ayarları menüsünü açıp İçerik kısmına gelip Pop-up’lar ve Yönlendirmeler isimli seçeneğe tıklayın. Ardından Pop-Up Engelleme butonunu aktif hale getirin. Chrome tarayıcınız bu adımdan sonra artık pop-up engellemeye başlayacaktır. Ancak bazı internet sitelerinin bu tarz engelleme yöntemlerini aşabilmek için de bazı yöntemlerinin olduğunu belirtmek gerekiyor. Yine de bu ayarlama sizi pop-up sorunlarından büyük oranda kurtaracaktır.

Cevap bırakın