Google Takvim’den Daha Fazla Verim Almak İçin Uygulanabilecek Yöntemler

Bu yazımızda Google Takvim uygulamasını daha verimli bir şekilde kullanabilmek adına dikkat etmeniz gereken püf noktalara değinmekteyiz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Belirlediğiniz bir randevuya geç kalmayı istemezsiniz. Bu gibi durumlarda sanal uygulamalar yardımcınız olabilir. Google Takvim uygulaması da kullanıcılara önemli hatırlatmalarda bulunuyor. Aynı zamanda yakınınız olan kişilerin doğum günlerini hatırlamanıza katkı sağlıyor.

Google Takvim ile kişisel programınızı yönetebiliyor, kendinize ait bir plan yapabiliyorsunuz. Böylece zamanınızı daha iyi yönetmenize imkan tanıyor. Google Takvim uygulamasını daha iyi bir şekilde kullanabilmek için de uygulanabilecek olan bazı yöntemler bulunuyor.

Konum Göstermek

Eğer daha önce gitmediğiniz bir yerde toplantı yapmayı planlıyorsanız desteğe ihtiyacınız olabilir. İşte Google Takvim, Google Haritalar ile senkronize bir şekilde çalışabildiği için siz toplantının yapılacağı yeri yazarken konumunuzu tahmin eder ve sizlere pek çok sonuç getirerek sorununuzu başlamadan çözebilir.

Kişilerin müsaitlik durumlarının tespiti

Eğer birden fazla kişiyle program oluşturacaksanız en doğru saatin hangisi olduğuna karar vermeniz çok zordur. Bunun için Google Takvim tarafından sunulan herkesin müsaitlik durumunu gösteren kullanışlı özellikten yararlanabilirsiniz. Bunun için etkinlik ayarlarına girip davet edeceğiniz kişinin müsaitlik durumuna bakmanız için imkan sunuluyor.

Sanal Toplantı Yapma İmkanı

Toplantıya katılması gereken kişiler eğer uzakta ise, yapacağınız toplantıyı sanal bir toplantıya dönüştürebiliyorsunuz. Bunun için “Konferans Ekle” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Etkinliği Geri Getirin

Oluşturduğunuz bir etkinliği yanlışlıkla silerseniz 30 gün içerisinde silmiş olduğunuz tüm etkinlikleri kurtarabiliyorsunuz. Bunun için genel bakış bölümünün sağ üst köşesinde bulunmakta olan Ayarlar simgesine gitmeniz ve Çöp Kutusu’na tıklamanız gerekmektedir.

Cevap bırakın