GoPro Giriş Segment İçin Yeni Bir Aksiyon Kamerası Çıkardı

Ünlü teknoloji şirketlerinden GoPro, aksiyon kameraları ile yakından tanınıyor. Şirket kurucusu daha önce yaptığı bir açıklamada giriş segment için yeni bir aksiyon kamerası üretecekleri konusunda kullanıcılara söz vermişti ve nitekim bu sözünü tuttuğunu gösterdi.

GoPro, giriş segment için yeni bir aksiyon kamerası ortaya koydu. Cihaz 60 hertz değerinde 1440p’de video kaydı çekimi yapabilmekte. Fotoğraf çözünürlüğü ise 10 megapiksel.  Saniyede 10 kareye kadar seri fotoğraf çekimine sahiptir. Kamerayı ses ile kontrol edebilmektesiniz.

Ürün 4K ve yavaş çekim özelliklerine sahip değil. Aynı zamanda fotoğraf çözünürlüğü konusunda da bir downgrade uygulandığını söyleyebiliriz. Fakat elbette giriş segment olduğu için bu makul karşılanabilir.

Cihazın 2 inç büyüklüğünde bir ekranı bulunuyor. Kullanışlılık açısından diğer pahalı modellerden çok fazla farkı yok ve bu sevindirici. Hatta boyutunun bile diğer modeller ile aynı olduğunun altını çizebiliriz. Ürünün 10 metre derinliğe kadar suya karşı özel dayanıklılığı bulunmakta.

GoPro yeni aksiyon kamerasının fiyatı ise 199 Dolar olarak açıklandı. Kameranın tam ism GoPro Hero. Hero 5 ve Hero 6 cihazlarına göre çok daha uygun bir fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz. Elbette bu fiyatlar satın alacağınız ortama göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin Avrupa’da 220 Euro üzerinden satılmaktadır. Şirket, GoPro Hero ile satış rakamları konusunda rekor kırmayı arzu ediyor.