Gotham Knights İncelemesi

Bu yazımızda Gotham Knights video oyununu masaya yatırıyor, oyuna ilişkin olarak bilinmesi gereken unsurlara değiniyoruz.

Harley Quinn, Clayface ve Bay Freeze’ye odaklanan görevleri ile tanıdık yüzler sunan hoş bir dönüş yapan oyunda yan görevlerin her biri keyifli boss savaşlarıyla sonuçlanmaktadır. Oyundaki tek büyük eksiklik ise daha fazlasının olmaması, söz konusu eksiklik giderilirse potansiyel ek paketleri ile şirkete büyük paralar kazandırabilir.

Taktir edersiniz ki Batman on yıllardır devam eden büyük bir şana sahip ve bu söz konusuyken yeni bir hikaye anlatmak riskli bir iş ancak Warner Bros Montreal’in bu konudaki hamlesinin başarılı odluğunu da belirtmek gerekiyor. Oyun hikaye anlamında son derece keyifli ve eğlenebileceğiniz bir deneyim sunuyor. Oyunda bulunan karakterlerin tümünün ise Arkham serisiyle aynı temel dövüş mekaniklerini kullandığını belirtmek gerekiyor.  Her şövalyenin ise benzersiz yetenekleri bulunuyor.

Oyun içerisinde tarzınızı dilediğiniz gibi ayarlayabiliyor, botlarınızdan maskenize kadar seçimlerde bulunabiliyorsunuz. Ara sıra kendi şemalarınızı da oluşturabiliyorsunuz.

Co-Op sistemi konusunda neredeyse kusursuz bir deneyim sunan Gotham Knights bu konuda taktirleri topluyor. Bir arkadaşınızla beraber açık dünyayı keşfetmenizde adeta bir sınır yok çünkü ikiniz de birlikte veya bağımsız bir şekilde Gotham içerisinde istediğiniz yere gidebiliyor ve hatta aynı karakter olarak dahi oynayabiliyorsunuz. Böylece arkadaşınızla hangi kahramanı kimin alacağını tartışmak zorunda değilsiniz.

RPG özellikleri konusunda ortalama seviyede olan oyun hikaye anlatımı bakımından başarılı olsada bazen kafa karıştırıcı ilerlemeleri ile oyuncuları zorlayabilir.  Bu arada oyunda düşmanların gerçekten de zorlayıcı olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani düşmanları çok kolay bir şekilde alt edebilmek mümkün olmayabilir ancak dövüşte avantaj sağlanabilmesi için takım kombinasyonları da uygulayabilirsiniz.

Son olarak fiyatından bahsedecek olursak; Oyunun resmi Türkçe dil desteği bulunmamakta olup Steam üzerinde 499,00 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

Cevap bırakın