Hacker Temalı En İyi Filmler

Bu içeriğimizde hacker konulu iyi filmleri derledik. İşte hacker temalı en iyi filmler…

Günümüzde sanal dünya son derece hareketli ve özellikle hackerlik konusu pek çok filme , diziye konu oluyor. Biz de bu yazımızda bazı hacker temalı iddialı filmlere değinmek istedik. Şu sıralar hacker temalı bir film izlemek istiyorsanız aşağıdaki filmeler bir göz atabilirsiniz.

Alphaville

Film her ne kadar bilgisayar korsanlığı ile ilgili olsada yeni değil çok eski bir yapımdır. 1965 yapımı olan filmde gizli bir ajan kayıp kişiyi bulmak için fütüristik Alphaville şehrine yola çıkar. Amacı aynı zamanda duyarlı bilgisayar sistemi Alpha 60’ı durdurabilmektir.

Pirates of Silicon Valley

Apple ile Microsoft arasındaki büyük rekabet hakkında adeta biyografik bir darama olan bu film de hacker konulu iddialı filmler arasında sayılabilir.

V For Vendetta

Film 2020 yılında İngiltere’de geçmekte olup filmde gizemli V masum kadın Evey’i kurtarır ve bu kurtarış toplumun kurtuluşunu temsil eder çünkü bu davranışında toplumun uyanışını tetikleyen ve başkaldırıyı başlatan unsurlar bulunur.

SilkRoad

Anonim karanlık ağ pazarının hikayesini konu edinen film Tiller Russell tarafından yönetilmiştir ve filmde İpek Yolu’nun FBI operasyonu ile kapatılmasından sonra Ulbricht ömür boyu hapse mahkum olmaktadır ve olaylar bunun üzerine gelişir.

Johnny English Strikes Again

Yapılan bir siber saldırı Britanya’da aktif gizli ajanların kimliğini deşifre eder ve bunun üzerine Johnny English, korsanı bulmak için emekliliği bırakmak durumunda kalır ve hackerın peşine düşer.

Cevap bırakın