Half-Life Tutkunları için Müjdeli Haber

Bir dönemin en çok oynanan serilerinden biri olan Valve yapımı Half-Life, 19 yıllık geçmişine rağmen hala ciddi bir oyuncu kitlesine sahip. Son yıllarda yavaş yavaş unutulmaya başlayan yeni yapımın, XP işletim sistemi döneminde en çok oynanan oyunlardan biri olduğunu da biliyoruz. Artık unutulmaya yüz tutmuş olan Valve yapımının şimdi ise yeniden gündeme gelmesinin nedeni yapımın güncelleme alması. 19 yıllık geçmişinde ilk defa böyle bir güncelleme alan yapımın yeni güncellemesi sonrasında da oyunculara sunulan birçok geliştirme de var. Peki, Half-Life güncellemesiyle gelen yenilikler neler? Daha detaylı olarak bakalım.

Half-Life

Half-Life Güncellemesi Yeni Özellikleri

Yeni güncelleme sonrasında ilk olarak oyunda yaşanan konsol sorunları gideriliyor. Tamamen sıfırlanan konsol sorunları daha önce yapımın en çok eleştiri alan yönlerinden de biri şeklinde karşımıza çıkmıştı. Bunun dışında gelen yenilikler ise şöyle;

  • Consol sorunları tamamen giderilmiş gibi gözüküyor. Bazı biçimlendirme kısım arızaları ve çökme sorunlarının tamamen önüne geçilmiş durumda. Aslında bu güncellemenin birazda gecikmiş bir güncelleme olduğunu söylemek gerekiyor.
  • SAV dosyalarında yeni nesil sistemlere göre bir düzenleme yapıldığı görülüyor.
  • Silah geçişlerinde ani oyun kapanmaları giderilmiş durumda.
  • Oyun içi donma ve çökme sorunları giderildi.
  • Oyuna daha fazla özel nesne eklendi.
  • En önemli yeniliklerden birisi de Half-Life oyununun artık yeni işletim sistemleri desteği aldığını da gördük. Artık yeni nasıl işletim sistemlerinde de oyunu oynamak mümkün olacak.

Half-Life oyunu için yapılan bu geliştirmenin hata raporlarından yola çıkılarak yapıldığı belirtiliyor. Bir de kötü haber verelim, her ne kadar çok uzun bir süre sonra güncelleme gelmiş olsa da Valve’nin gündeminde en azından şu an için yeni bir Half-Life olduğu düşünülmüyor. Bunun yerine yeni DLC paketlerinin gelebileceğini de düşünüyoruz.

 

Cevap bırakın