HD Tune Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bilgisayarınızdaki sabit disk gücünü ölçebilmek için yararlanabileceğiniz HD Tune hakkında bilgiler veriyoruz. İşte HD Tune ile ilgili bilinmesi gerekenler…

HD Tune, bilgisayarın performansını direkt olarak etkileyen önemli donanımlardan biri olan sabit disk gücünü ölçebilmek amacıyla kullanılabilecek bir program olup, bunun yanında farklı harici belleklerin de performansını ölçebilmektedir.

Sabit disk, bilgisayar performansını etkileyen en önemli donanımlardan biri olup, HD Tune yazılımı ile bilgisayarın sabit disk performansını ölçmek mümkün olmaktadır. HD Tune test sonuçlarının genelde başarılı olması, test sonucunda kullanıcıların upgrade uygulamasına bile neden olabilmektedir.

USB bellekler, sabit diskler ve diğer harici ve dahili belleklerin performansını ölçüp hata ayıklamalarını yapabilen HD Tune yazılımı, smart teknolojisini kullanmaktadır.  Sabit disk veya harici belleğin okuma hızını da gösteren programı indirdikten sonra birkaç basit kurulum adımını gerçekleştirip kurup çalıştırabilirsiniz. Ardından hangi disk üzerinde test yapacağınızı seçerek Benchmark sekmesi aracılığıyla Start butonuna tıklayıp seçtiğiniz disk ile ilgili olarak performans testi yapabilirsiniz.

HD Tune yazılımında Info sekmesi aracılığıyla seçmiş olduğunuz disk veya bellek hakkında detayları görmeniz mümkün olup, Health sekmesi aracılığıyla seçilen disk veya belleğin genel durumunu öğrenmek mümkün olacaktır. Error Scan sekmesinden hata ayıklaması yapılabilmekte ve Temperature seçeneği ile seçilen disk veya belleğin ısınma durumu gözlemlenebilmektedir.

HD Tune programındaki test sonuçlarını ekran görüntüsü olarak kaydetme, tek yazılım üzerinden pek çok farklı hizmeti kullanabilme gibi avantajlarınız mevcut. Aynı zamanda eski Windows işletim sistemi sürümleri için de destek sunmaktadır. Program kişisel kullanım açısından ücretsiz olarak sunuluyor olsada profesyonel sürüm için ücretlidir.

Cevap bırakın