HDMI Ses Gelmeme Sorununu Çözme Yöntemi

Bu içeriğimizde HDMI ses gelmeme sorununu giderme yöntemine değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

HDMI bağlantısı kullanıcıların bilgisayarlarının farklı ekranlara bağlantı kurmasını sağlamaktadır. Bu bağlantı her zaman olması gerektiği gibi ilerlemez.

Ses sorunu farklı sebeplerden kaynaklanabilmekte olup, çözüm için de uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Windows kullanıcılarının yaygın olarak karşılaştığı problemi giderebilmek için ilk olarak ses aygıtı için HDMI çıkışını seçiniz. Varsayılan olarak da HDMI ses çıkışını seçip, ses aygıtını ayarlayabilmek için de Windows simgesinin yanında bulunan arama bölümünden Çalıştır yazarak aratınız ve oradan da ‘ms-settings:sound’ yazarak klavyenizden enter tuşuna basınız.

Ses sorununa neden olan nedenlerin en yaygını ses sürücülerinin güncel olmaması olup, güncellemeleri uygulamak için de Aygıt Yöneticisi bölümüne girmek ve oradan güncellemek istediğiniz aygıtın üzerine gelip sağ tıklayarak güncellemeyi uygulamanız gerekmektedir. Detaylı olarak anlatacak olursak; Aygıt yöneticisi bölümünden Ses Ayarları bölümüne girin ve oradan hoparlörü seçip sağ tık yapın. Ardından çıkan sürücüyü güncelleştir seçeneğine tıklayarak güncelleme komutunu verebilirsiniz.

Eğer sürücü güncellemesi uyguladığınızda sorun çözülmediyse Windows arama bölümüne Çalıştır yazınız ve akabinde karşınıza çıkan ekrana sevices.mcs yazıp klavyenizden Enter tuşuna basınız. Ardından Windows Ses’e sağ tık yaparak Yeniden Başlat komutunu veriniz.

Cevap bırakın