Hellblade Elde Ettiği Başarı İle Yeni Bir Devri Başlatıyor

2017’nin en sevilen oyunlarından biri olan Hellblade, çok popüler olmayan bir ekip tarafından sunulmuş olmasına karşın önemli başarılar elde etmesiyle dikkat çekiyor.

Oyun dünyasında sürekli önemli gelişmeler yaşanıyor ve bunlara bir yenisi daha eklendi. Hellblade isimli oyun, 500.000 kopyadan fazla satıldı. Öğrenilene göre oyunun satış rakamları çıkışının üzerinden bir süre geçmiş olmasına rağmen hala çok iyi.

Bu yıl piyasaya sürülen oyun pek çok açıdan önemli bir devrim ortaya koydu. Alışıldığımız bazı unsurların aksine yeni nitelikler, farklılıklar sundu. Mesela bunlardan birisi oyunda her öldüğünüzde karakterinizin vücudunda siyah izler bulunmaya başlamasıdır. Eğer çok fazla ölürseniz oyun sizi kaldığınız yerden başlatmayı bir kenara bırakın tamamen oyun dışında tutabilir yani en baştan başlamak zorunda kalırsınız. Bu yüzden iyi oynamanız gerekir. Öte yandan atmosferi ile de pek çok oyuna göre oldukça farklı bir yapımdır. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ana karakterimiz elinde topak halde bir bez parçası tutuyor. Peki onun içerisinde ne var dersiniz? Ne olduğunu öğrendiğinizde bile oyunun ne kadar farklı olduğuna ikna olacaksınız!

İçinde canlı bir kafatası var!

Hellblade, oyun stüdyosuna 13 Milyon Dolar kazandırdı. Aslında bu rakam bazı dev şirketler için düşük gelebilir fakat bu şekilde bağımsız olarak geliştirilen bir oyun için kesinlikle çok yüksek bir rakam. Oyunun 500.000 kopyadan daha fazla sattığı bilgisine ulaşıldı. Sadece ilk haftasında ön siparişler çok hızlıca yapılmış, oyun raflarda da yoğun bir ilgiyle karşılanmıştı.

Yapımcısının elde ettiği bu önemli başarı ile beraber artık yeni AAA oyunlara yöneleceği de öğrenildi. Böylece Hell Blade gibi kaliteli yapımları ilerleyen süreçlerde de oynayabileceğiz.

Cevap bırakın