Huawei MateView İnceleme

Bu içeriğimizde Huawei MateView ürününü masaya yatırıyor, teknik ayrıntılarına değiniyoruz. İşte detaylar…

Popüler teknoloji şirketlerinden Huawei’nin MateView cihazı, 28.2 inç büyüklüğünde 60 Hz yenileme hızına sahip IPS ekran ile gelmekte olup, ürünün çözünürlüğü ise 3.840 x 2560 piksel yani 4K+ deneyimi sunabiliyor. Aynı zamanda 164ppi piksel yoğunluğu sayesinde keskin görüntüler elde edebilmeyi mümkün kılan ürün, ışığın fazla olduğu ortamlar için de 500 nit tepe parlaklık değeri sunuyor. Ürün genel itibariyle en iyi görüntü deneyimini sunmaya odaklanmakta olup, bu doğrultuda 3:2 en boy oranını tercih etmesi dikkat çekiyor. Bu en boy oranı aynı anda daha fazla detaya hakim olunabilmesini sağlıyor.

MateView DCI-P3 renk gamının yüzde 98’ini, sRGB renk gamının da yüzde 100’ünü desteklemekte olup, daha derin renkler için HDR10 desteği ve 10 bit renk derinliği sunuyor. Bu bağlamda diğer monitörlerden ayrılan üründe aynı zamanda iki adet mikrofon ve 5W hoparlör bulunuyor. Ürünün sahip olduğu mikrofonların gürültü engelleme fonksiyonu da bulunuyor. Bu da kullanıcıların çoğu kez harici bir mikrofona gerek duymadan işlerini yürütebileceklerini gösteriyor.

Ürünün 5.0 GHz kablosuz ağ bağlantısı desteği bulunmakta olup aynı zamana OneHop ve Bluetooth 5.1 teknolojilerini destekliyor. Sahip olduğu OneHop desteği, telefonu monitörün alt tabanına dokundurup ekranı kablosuz olarak kullanmaya imkan tanıyor.

Ürünün Smart Bar fonksiyonu olup, bu fonksiyon dokunma ve kaydırma yöntemiyle monitörün temel ayarlarını kontrol etmeye imkan tanımaktadır. Bu bar aynı zamanda ekranlar arası geçiş için de kullanılabilmekte.

Alüminyum malzeme yapısı olan ürün, iyi bir görüntü deneyimi isteyen herkese hitap eden üst seviye bir monitör olup, Huawei cihazları ile dikkat çekici bir uyumluluğu bulunuyor.  Ürünü Huawei Store üzerinden aldığınız zaman çeşitli avantajlar elde edebiliyorsunuz. Örneğin hediye kazanabiliyorsunuz ancak yine de bu ürünü almayı düşünüyorsanız fiyat olarak bir fiyat performans ürünü olmadığını çünkü bir monitöre göre epey pahalı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu konuda beklentileriniz ve fiyat unsurunu kendinize göre düşünüp o şekilde tercih etmeniz mantıklı olacaktır. Satın almadan önce Akakçe, Epey gibi platformlar aracılığıyla ürünün en uyguna hangi platformda satıldığına ve satılan platformun güvenilir olup olmadığına da dikkat ediniz.

Cevap bırakın