Huwaei Nova 10 Pro İnceleme

Bu yazımızda Huawei tarafından piyasaya sürülen Nova 10 Pro akıllı telefonunu mercek altına alıyoruz. İşte telefona ilişkin bilinmesi gerekenler…

Huawei tarafından Nova serisi dahilinde sunulan Nova 10 Pro akıllı telefonu, kavisli olarak tasarlanan ekranı ile dikkat çekmekte olan bir model. Bunun yanında tasarım açısından genel olarak iddialı bir cihaz.

Ürünün arka yüzeyi cam simli bir kapağın üzerine konumlandırılan yıldız yörüngesi halkası tasarımına sahip. 191 Gram ağırlığında olan cihaz 7.8 mm ince gövde ile gelmekte olup, alt kısmında şarj girişi, sim girişi ve hoparlör yer almaktadır.

Üst kısmında ekstradan bir hoparlöre yer verilen ürünün sol üst bölümünde iki iddialı ön kamera yer almakta. Cihazın ekranı Full HD+ çözünürlüğe sahip olup ekran paneli 6.78 inç büyüklüğünde ve OLED panel yapısında. 1.07 milyar renk seçeneğine sahip olan ürün 3D kavisli ekran ile karşımıza çıkmakta. 120 Hz tazeleme hızı ve 300 Hz dokunmatik örnekleme hızı bulunmakta. Bu bağlamda ürün hem büyük hem de iddialı bir ekrana sahip olmak isteyen kullanıcıların dikkatini çekecek bir yapıda.

Cihazın sol üst kısmında iddialı iki kameranın olduğunu belirtmiştik. Sol üst köşede yer alan kamera 60 MP çözünürlüğü ile dikkat çekmekte olup, bu bağlamda benzeri görülmemiş bir deneyim sunma niyetinde.

Telefonda 4500 mAh büyüklüğünde batarya yer almakta olup, sahip olduğu güçlü bataryayla bir günü rahatça geçirmenize imkan tanımaktadır. Ürünün kutu içeriğinden 100W şarj adaptörü de çıkmaktadır. Böylece ürünü en boş halinden en dolu haline yalnızca 20 dakika içerisinde şarj etmek mümkün olmaktadır.

Yonga seti olarak Snapdragon 778G’ye yer verilmekte olan cihazda 128 GB ve 256 GB olmak üzere iki depolama seçeneği bulunmaktadır. Ürün 8 GB RAM’e sahiptir. İşletim sistemi olarak Android 11 kullanan akıllı telefonun ara yüzünde EMUI 12 kullanılmış. Cihazın uzun bir dönem yazılımsal güncellemelerden de yararlanması beklenmektedir.

Telefonun kullandığı yonga setinde 8 çekirdekli 6 nanometrelik üretim teknolojisine yer verilmiştir. İddialı bir işlemcisi bulunan model, gerek günlük kullanım gerekse oyunlar için günümüzde yeterli bir deneyim sunmaktadır.

Ana kamera ve selfie kamerası hakkındaki detaylar

50 MP Ultra Vision Fotoğrafçılık (F/1.8 Diyafram)ana kamera, 8 MP Ultra Geniş Makro Kamera (F/2.2 Diyafram) ve 2 MP Portre Derinlik Kamerası (F/2.4 Diyafram) olmak üzere üçlü arka kamera platformu bulunan ürün fotoğrafları canlı ve net bir şekilde elde edebilmenizi, aynı zamanda başarılı video çekimleri yapabilmenizi sağlamaktadır. Telefonun ön kısmında yukarıda bahsettiğimiz 60 MP birinci ön kameraya 8 MP’lik ikinci bir ön kamera da eşlik etmektedir. Cihaz 4K çözünürlükte 30 FPS kalitesinde çekimler yapabilmesiyle öne çıkmaktadır.

Nova 10 Pro modeli, ön-ön çekim, ön-arka çekim gibi çeşitli çekimler yapabilmenizi sağlamakta olup, söz konusu çekimler esnasında kamerayı geniş açıya ve yakın açıya alabilmeyi de mümkün hale getirmektedir.  Ürünle birlikte sunulan güzel özelliklerden birisi de akıllı klasör olup, bu klasör en çok kullandığınız uygulamaları toplamakta ve uygulamalar arasında kaybolmaktansa dilediğinizi kolayca bulmanızı sağlamaktadır. Görüntülü görüşmeler, toplantılar için MeeTime ile 12 kişiye kadar görüşme imkanı sağlamaktadır. Bunun yanında Super Device ile Huawei cihazları ile kolaylıkla bağlantı sağlanabilmekte ve dosyalar saniyeler içerisinde aktarılabilmektedir.

Google servisleri yok

Ürünün pek tercih edilmemesinin nedeni ise Google servislerinin bulunmamasıdır. Yine de bu sorunu AppGallery üzerinden indireceğiniz Gspace ile kaldırabilir, Google servislerine eksiksiz bir şeklide ulaşabilirsiniz. Gspace içerisinde Play Store üzerindeki tüm uygulamaları sorunsuz olarak indirip açabiliyorsunuz.

Fiyatı

Türkiye fiyatı 17.000 TL olarak belirlenen ürün bu bağlamda yüksek fiyatlı cihazlardan biri. Özellikle fotoğraf çekme merakı olan kullanıcıların dikkatini çekebilecek olan bu ürün zarif bir ekranı, hızlı şarj özelliğine sahip.

Cevap bırakın