HyperX Quadcast Hakkında Bilinmesi Gerekenler

HyperX Quadcast, özellikle şık tasarımı ve sahip olduğu güçlü özelliklerle dikkat çeken bir cihaz. Ürünün kutu içeriğinde bir mikrofon, üç metrelik kablo ve bir adet de montaj adaptörü bulunmakta.

USB bağlantısıyla çalışan HyperX Quadcast cihazında bir adet ses çıkışı yer almakta. Söz konusu çıkış 20 hz – 20khz aralığında çalışabiliyor.

Cihazın kutu içeriğinden montaj aparatı çıkıyor ve dileyen kullanıcılar farklı tripodlar ile bağlantı gerçekleştirebiliyor. Tasarım itibariyle oldukça şık gözüken mikrofonun tepe kısmında açma kapama tuşu bulunuyor. Işıklandırmasının da görünümüne olumlu yönde katkıda bulunduğunu söylemek mümkün. Işıklandırma sistemi mikrofonun açık veya kapalı olduğu konusunda da size net bir bilgi vermekte.


Mikrofonun üzerinde titreşimi engelleyen lastikler bulunuyor. Böylece mikrofonu konumlandırdığınız yüzeyde herhangi bir titreşim, sallantı olsa bile cihaz bundan etkilenmeden işlemlerine devam edebiliyor. HyperX Quadcast dahili bir pop filtresi ile de gelmekte. Mevzu bahis filtre seslerde yaşanan patlamaların önüne geçmekte. Böylece HyperX Quadcast kayıt kalitesinin diğer cihazlardan ayrıldığını söyleyebiliriz. Özellikle kulaklıklı modellerin ses performansı ile karşılaştırıldığı zaman genellikle büyük bir farkın ortaya çıktığını ifade etmek gerekiyor.


HyperX Quadcast ile birlikte kullanıcıya Omnidirectional, Cardioid, Bidirectional ve Stereo şeklinde dört kayıt seçeneği sunulmakta. Böylece mikrofon ses kalitesini istediğiniz gibi ayarlamanıza imkan tanınıyor. Omnidirectionalin daha çok grup konuşmaları için uygun olduğunu, Cardtoidin kendi başınıza yaptığınız kayıtlarda daha etkili olduğunu, bidirectionalin karşı karşıya konuşma yani radyo ve benzeri yayın kayıtları için uygun olduğunu, stereonun ise mikrofonun tek yönden geniş olarak ses kaydı yapması yani klasik kayıt olduğunu söyleyebiliriz.


Mikrofon güç bağlamında 5V 125mA özelliğine sahip olup frekans tepkisi 20Hz – 20 kHz şeklinde. Duyarlılık değerleri ise -36dB (1V/Pa at 1kHz)Cable length: 3m. Ürünün PC ve konsollar ile tamamen uyumlu olduğunu ve gerek oyuncuların gerekse ses kaydı yapmak isteyen diğer kullanıcıların oldukça işine yarayabilecek bir cihaz olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Cevap bırakın