iCloud Şifre Sıfırlama Yöntemi

Bu içeriğimizde iCloud platformunda şifre sıfırlama işlemlerinin nasıl yapılabileceği konusuna değiniyoruz. İşte detaylar…

iPhone kullanıcılarının ortak problemlerinden biri iCloud kilidi olup, özellikle ikinci el bir iPhone telefonu alırken iCloud kilidi sorunuyla karşılaşılabiliyor.

iPhone’u kullanılamaz hale getiren şifreyi bazı durumlarda sıfırlayabiliyorsunuz. Peki iCloud şifre sıfırlamak için neler yapmak gerekiyor? Öncelikle iCloud kimliği ve Apple kimliğinin iki farklı hesap olduğunu, Apple kimliğinin kullanıcıların tüm servisleri kullanmasına olanak sağlayan bir kullanıcı hesabı olduğunu, iCloud kimliğinin ise ayarlamış olduğunuz cihazlarda verileri senkronize etmek için yerleşik araçlara erişmenizi sağlayan bulut depolama hizmeti hesabı olduğunu söyleyebiliriz.

iCloud hesabının şifresini kırma işleminin sadece hesabın gerçek sahibi tarafından yapılabildiğini belirtelim. Apple Kimliği sayfasına girip çıkan sayfada ekranın alt bölümünde Apple Kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz? Seçeneğine tıklayarak devam edin ve Apple kimliğinizi girip İleri sekmesine tıklayın. Sistemde kayıtlı olan telefon numaranızı girip Devam sekmesine tıklayın.

Parolayı sıfırlamak için üç seçenek çıkmakta olup, iCloud hesabınıza erişiminiz bulunmuyorsa Seçeneklerden Hiç Birini kullanamıyor Musunuz? Seçeneğine tıklayın. Kimliğinizi sorgulamak için güvenlik soruları çıkacak olup, hesabın size ait olduğunu doğrulamak için Yine de Devam seçeneğine tıklayarak devam ediniz.

Telefonunuza bir kod gelecek olup, kodu girip Devam seçeneğine tıklayın. Eğer artık bu numarayı kullanmıyorsanız “Bu numarayı artık kullanmıyor musunuz?” sekmesine tıklayarak devam edin. Mail adresinize kod gelecek olup gelen kodu girip Devam seçeneğine tıklayarak işleminizi sürdürün. Mail adresinize erişiminiz bulunmuyorsa da “E-posta adresi kullanılamıyor mu?” yazan sekmeye girmeniz gerekmektedir.

Bunları uyguladıktan sonra Apple tarafından bilgileriniz değerlendirilmek maksadıyla sizden bir iki gün istenecek olup, bu süre duruma göre daha kısa veya daha uzun sürebilir. İncelemeler yapıldıktan sonra da mail adresinize şifre sıfırlayabilmeniz için bir bağlantı gönderilecektir. Böylece sıfırlama işleminizi uygulayabileceksiniz.

Cevap bırakın