iMessage Okundu Bilgisini Kapatma Yöntemi

Yeni içeriğimizde iMessage okundu bilgisinin nasıl kapatılabileceği ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya dair ayrıntılar…

Apple kullanıcılarının yaygın olarak kullandığı iMessage, kullanıcıların birbirleriyle ücretsiz ve anlık olarak iletişim kurmasına yardımcı olmaktadır. Bir başkasına göndermiş olduğunuz mesajların okunup okunmadığını görmeye de imkan tanımaktadır. Ancak dilerseniz iMessage üzerindeki okundu bilgisini kapatarak karşı tarafın sizin mesajı okuduğunuza dair bildirim almamasını sağlayabilir ve böylece kendinizi gizleyebilirsiniz.

iMessage okundu bilgisi nasıl kapatılır?

Okundu bilgisini kapatabilmek için ilk olarak Ayarlar uygulamasına giriş yapınız ve oradan da Mesajlar sekmesine giriniz. Ardından Okundu Bilgisi Gönder kutucuğunu kapalı hale getiriniz.

Bu kısa ve kolay adımla beraber artık size gelen mesajları okuduğunuz zaman karşı taraf mesajları okuduğunuzu göremeyecektir. Ancak bu durumda karşı tarafın okundu bilgisini sizin de alamayacağınızı belirtelim. Eğer karşı tarafın mesajlarınızı okuyup okumadığını merak ederseniz o halde okundu bilgisini açık hale getirmelisiniz ve elbette karşı tarafın da okundu bilgisi sizinki gibi açık olmalıdır. Aksi taktirde yine göremezsiniz.

Cevap bırakın