Instagram Bot Sistemini Kaldırmaya Hazırlanıyor

Instagram’da popüler olmak hemen her kullanıcının önem verdiği konulardan biri olarak biliniyor. Instagram’da fenomen olma adına yapılan birçok işlem olduğunu da biliyoruz. Düzenli olarak etiket kullanımı yapmak, çok daha etkili fotoğraflar paylaşmak, düzenli olarak fotoğraflar paylaşmak gibi birçok işlem zaman içerisinde popüler olma konusunda atılan önemli adımlar olarak gösteriliyor. Fakat bunun dışında çok daha kısa süre içerisinde yükselmek ve Instagram’da popüler olmak isteyen kullanıcılar, genelde takipçileri para ile satın almayı tercih ediyor.

Böyle bir durumda kullanıcılar daha çok takipçi sitelerini kullanarak takipçi alma yoluna gitmekte. Takipçi satışı olarak kullanılan sistemle beraber kullanıcıların çok kolay bir şekilde popüler olması ve yüksek takipçi sayısına ulaşması sağlanıyor. Birçok ünlü isim bile Instagram hesapları için böyle bir yola başvurmayı tercih ediyor. Fakat son gelen haberlere göre artık bu sistemi kullanmak mümkün olmayacak. Öyle ki işe doğrudan Instagram müdahale edecek.

Instagram

Instagram Takipçi Botlarına Önlem Alıyor

Daha önce dünyanın en büyük, takipçi satışı yapan iki sitesini kapattırdığı bilinen uygulamanın, şimdi de diğer bot satış siteleri için harekete geçtiği belirtiliyor. İddialara göre Instagram yapay zeka kullanarak bot satışını tamamen engelleyecek. Kullanılacak olan takipçi satışı sistemi olarak algılanacak ve yapay zeka hem bot takipçileri silecek hem de kullanıcıyı cezalandıracak. Instagram’ın mevcut sitelere karşı doğrudan nasıl adımlar atacağıysa merak konusu. Son gelen iddialara göre bu siteler içinde yeni önlemlerin alındığını görebiliriz. Şu an için soru işareti olarak kalan sistem sonrasında birçok hesapta ani takipçi düşüşleri yaşandığını görebiliriz.

Bunun yanı sıra uygulamanın nasıl çalışacağı ve engellemenin nasıl bir düzen içerisinde yapılacağı konusunda ise çok fazla bilgi bulunmadığını ekleyelim. Daha önce sahte takipçiler için atılan adımlarda binlerce kullanıcının hesaplarının silindiğini hatta birçok isminde takipçi sayılarında binlerce düşüş yaşandığını görmüştük. Benzeri bir durumun yaşanması muhtemel. Fakat bu sistemin ne zaman kullanıma gireceği konusunda ise bir bilgi bulunmamakta. Bunun için Instagram açıklamalarını beklemek gerek.

Cevap bırakın