Instagram Grup Sohbeti Kurma Yöntemi

Instagram üzerinde grup kurabilirsiniz. Bu yazımızda grup kurma ve birden fazla kişiyle tek elden sohbet etmek için uygulanabilecek yöntemlere değiniyoruz.

Günümüzde 2 milyarın üzerinde kullanıcı Instagram platformunu kullanmaktadır ve platformun üye sayısı her geçen gün artmaktadır. Platform üzerinde kullanıcı deneyimini artırmakta olan pek çok özellik yer almaktadır. Bunlardan birisi de birden fazla kişiyle aynı anda sohbet etmeye imkan tanımakta olan Instagram grup sohbetidir.

Instagram’ın ana merkezi her ne kadar mesajlaşmak olmasada mesajlaşma da platform üzerinde yaygın olarak kullanılan işlevler arasındadır. Instagram platformu üzerinde grup oluşturarak diğer arkadaşlarınızla tek ortamdan sohbet etme imkanınız bulunmaktadır. Ancak grup sohbetleri için şu an 32 kişilik bir kişi sınırlaması olduğunu belirtelim. Yine de bu sınır çoğu grup için bir sorun değil.

Instagram platformunda grup sohbeti kurma yöntemi :

İlk olarak Instagram uygulamasını açınız ve sağ üst kısımda yer almakta olan DM sekmesine gidiniz. Sonrasında sağ üst kısımda bulunan + simgesine tıklayınız. Karşınıza sohbete eklenebilecek olan kullanıcıların olduğu bir liste çıkacak olup, listede iki veya daha fazla kişiyi seçerek üst kısımda da bu kişilerin kullanıcı isimlerini aratınız ve ardından Sohbet’e dokununuz. Grup oluşturmanızın ardından dilerseniz bir isim de verebilmektesiniz. Bunun için grup konuşmasına ve sonra üst kısma gelerek Bu Gruba Ad Ver seçeneğine tıklayınız.

Grubu oluşturmanızın ardından sohbete yeni kullanıcı eklemek istiyorsanız Üyeler bölümünün altındaki Kişi Ekle seçeneğine tıklayınız. Böylece dilediğiniz kişiyi grup konuşmanıza ekleyebilirsiniz. Sohbete birini eklemenizin ardından o kullanıcının kaybolan video ve fotoğraflar hariç önceki mesajları da görebileceğini ifade edelim. Konuya dair yorumlarınızı hemen aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz.

Cevap bırakın