Instagram Hikayelere Etiket Ekleme

İNSTAGRAM HİKÂYELERİNE ETİKET NASIL EKLENİR?

İnstagram günümüzün en etkili ve yaygın kullanılan mobil fotoğraf uygulaması. İnstagram bütün dünyada bireysel kullanıcıların fotoğraf ve resim paylaşmak için ortak kullandıkları bir platform. Kullanıcılar çektikleri fotoğrafları istedikleri efektleri kullanarak da paylaşım yapabiliyorlar.

 İnstagram kurulduğu günden bugüne kadar çok büyük bir gelişim göstermiştir. Her geçen gün daha da gelişerek geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. İnstagram için sürekli iyileştirme ve geliştirme çalışmaları devam etmektedir. Bu bağlamda İnstagram kullanıcılarına anlık fotoğraf paylaşma özelliği getirmiştir. Bu ne demek oluyor? Yani İnstagram hikâyeleri gelmiştir.

İnstagram da hikâye paylaşmak çok kolaydır. Hikâye paylaşmak isteyen kullanıcı anlık fotoğraflarını İnstagram da hikâye olarak paylaşabilir. Tabi bu paylaşılan hikâyeler yirmi dört saat içerisinde İnstagram tarafından silinecektir. Silinen bu anlık hikâyeler instagramın veya her hangi bir veri tabanında saklanmayacaktır. Anlaşılacağı üzere hikâyeler anlık olarak paylaşabilmekte ve daha sonra kendiliğinden silinebilmektedir. Burada instagramın hikâye getirmekteki amacı kullanıcıların günlük aktivitelerini gerçekleştirmeleri ve günlük olarak resim paylaşımı yapabilmeleri amaç alınmıştır.

İnstagram da hikâye paylaşımı yapan kullanıcılar sadece günlük hayatta yaptıkları aktiviteleri değil aynı zamanda arkadaşları ile de fotoğraf paylaşımı yapabilirler. Ya da arkadaşları ile aktivitelerini anlık hikâye kısmında paylaşıp daha sonra gözükmemesini isteyebilirler. Bu şekilde hikâye paylaşan İnstagram kullanıcıları hikâyede paylaştıkları arkadaşlarını ya da insanları eğer birlikte paylaşım yaptıkları kişi instagram kullanıyor ise etiketleyebilirler. Peki, instagram etiket ekleme ile hikâye de etiket ekleme arasında ne fark var? Aslında instagram kullanıcıları normal paylaşımlarında çok kolay etiketleme yapabiliyorlar. Hikâye de ise durum tam olarak aynı değil. Yani instagram hikâyelerine etiket ekleme işi normal etiket eklemeden biraz daha değişik. Etiket yapmak isteyen instagram kullanıcısı etiketleyeceği diğer kullanıcıyı etiketlemek için hikâyede paylaştığı resmin üzerine etiketlemek istediği kullanıcının kullanıcı adını yazması gerekiyor. Normal hikâye de resim paylaşırken üstüne yazı yazar gibi etiketlemek istediğiniz kullanıcının ismini başında @ işareti olacak şekilde yazdığımız zaman etiketleme işlemi gerçekleşmiş oluyor. Unutulmaması gereken iki şey var. Birincisi etiketlemek için etiketlenen kullanıcının instagram hesabı olması ikincisi ise kullanıcı adının başına @ konulması.

Cevap bırakın