Instagram Saldırgan Yorumları Engelleyecek Yeni Teknolojisini Duyurdu

Günümüzde sosyal medya en güvensiz ortamlardan biri olarak değerlendiriliyor. Hangi uygulama sisteminde olursa olsun güvenliği sağlamak adına ciddi bir uğraş göstermek gerekiyor. İlk olarak sosyal medya uygulamalarında yer alan kişisel bilgilerin güvenliği konusunda yeni adımlar atılıyor. Bunun dışında uygulama güvenliği bir yana dursun, bu uygulamalar üzerinden birçok kullanıcı hakaret içerikli ya da küfürlü mesajlarla karşı karşıya kalabiliyor.

Bu durumun en sık yaşandığı sosyal medya uygulamalarından birisi de Instagram uygulaması. Özellikle görsel yönü yüksek bir uygulama olması nedeniyle yorumlar konusunda en çok gündeme gelen uygulamalardan biri olan uygulama, bu olumsuzlukları engellemek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. İlk olarak uygulamaya eklenen yorum filtreleme özelliği, ardından yoruma kapatma özelliği derken şimdi ise Instagram saldırgan yorumları engelleyecek sistem duyuruldu.

Instagram Saldırgan Yorumlar Nasıl Engellenecek?

Duyurulan yeni güncelleme sonrasında Instagram Saldırgan Yorumları doğrudan engelleyebilecek. Bunun için kullanılacak olan sistem mesaj içeriklerini okuyabilecek. Yorumları algılayan yapay zeka sistemi kullanacak olan Instagram Saldırgan Yorumları engelleyecek sistemde, gelen yorumlar analiz edilecek ve analiz sonuçlarında saldırgan ifadelerin yer aldığı yorumlar otomatik olarak engellenecek. Bu şekilde Instagram yorum sisteminde maksimum güvenliği sağlamış olacak. Sadece yorum filtresi özelliğiyle sınırlı kalmayacak olan uygulamanın bu yöntemle beraber tamamen kullanıcıları kötü yorumlardan koruyacağı düşünülüyor.

Instagram Saldırgan Yorumları engelle

Instagram Saldırgan Yorumlar Engelleme Sistemi Ne Zaman Kullanılacak?

Doğrudan yorum bölümünden etkileştirilebilecek olan Instagram Saldırgan Yorumlar engelleme sisteminin duyurusunun hemen ardından en çok merak edilen konu, yeni sistemin ne zaman kullanıma gireceği. Instagram Saldırgan Yorumları engelleme sisteminin kullanımı için bir süre daha beklemek gerekiyor.

Instagram uygulaması için yayınlanacak olan yeni güncellemenin şu an için zamanı belirtilmedi. Fakat yeni güncellemenin şimdilik sadece İngilizce dili üzerinde kullanıma gireceği belirtildi. Başka bir dil desteği konusunda bilgi verilmedi. Bunun için sadece Instagram yorum engelleme sisteminin diğer dillerde de destekleneceği bilgisi verildi. Başka bir bilgi şu an için yayınlanmış değil.

Cevap bırakın