Instagram’da Arama Geçmişi Silme Yöntemi

Yeni yazımızda Instagram uygulamasında nasıl arama geçmişinin temizlenebileceği konusuna detaylı bir şekilde değinmekteyiz.

Sosyal medya uygulamalarından Instagram günümüzün popüler yazılımlarından biri olup milyonlarca insan tarafından aktif olarak kullanılıyor.


Instagram üzerinde aramalar yapabiliyorsunuz ve daha sonra bu aramaları silmek istediğiniz zaman bu da mümkün.

Arama geçmişini silme işlemine başlamadan önce silmeyi başlattığınız zaman arama bölümünden ulaşılabilecek hesapların silineceğini, yani takip etmediğiniz fakat sürekli baktığınız hesapların artık arama bölümünde gözükmeyeceğini belirtelim. Bu yüzden takip etmediğiniz ancak sıklıkla girip baktığınız hesapları unutmamak için farklı bir yere not almanız gerekiyor.

İşleme başlayalım:

İlk olarak Instagram uygulamasını açıp hesabınızın göründüğü bölüme Profil sayfasına gelin ve sonrasında sağ üst köşede bulunan üç çizgiye tıklayıp Ayarlar seçeneğine girin. Ardından Ayarlar menüsü içerisinden Güvenlik bölümüne girdikten sonra en alt bölümde yer almakta olan Arama Geçmişini Temizle seçeneğine dokunun. Bu aşamadan sonra artık karşınıza daha önce aratmış olduğunuz hesaplar gelecektir. Silmek istediğiniz hesapları tek tek silmek isterseniz hesapların yanındaki çarpı işaretine tıklayarak o hesap ile ilgili yapmış olduğunuz aramayı silebilirsiniz. Eğer arama geçmişini tamamen silmek isterseniz de Tümünü Temizle seçeneğine tıklayıp böylece Instagram üzerinde yapmış olduğunuz arama geçmişini tamamen temizleyebilirsiniz.

Arama Geçmişi Silindikten Sonra Geri Getirilebilir Mi?

Instagram arama geçmişinde eğer yukarıda anlattığımız gibi Tümünü Sil komutu verdiyseniz o halde maalesef arama geçmişini geri getiremiyorsunuz. Bu gibi durumlara karşı yukarıda da bahsettiğimiz gibi kaybetmek istemediğiniz hesapları ayrı bir yere not alın.

Cevap bırakın