Instagram’da Hesap Kısıtlama Yöntemi

Instagram üzerinde belirli hesapları nasıl kısıtlayabileceğinize değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…


En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, özellikle ülkemizde çok yüksek bir kullanım oranına sahiptir.
Her platformda olduğu gibi Instagram üzerinde de rahatsız edici eylemler bulunabilmekte olup bu gibi durumlara karşı kısıtlı hesaplar özelliği kullanılabiliyor. Kısıtlı Hesaplar fonksiyonunu kullanarak bazı kişileri kısmi olarak engelleyebiliyorsunuz. Bunun için hem hareket durumunuzu gizleyebilir hem de hakkınızda rahatsız edici yorum yapılmasını engelleyebilirsiniz.


İlk olarak kısıtladığınız kşilerin yorumlarını yalnızca sizin ve o kişinin görebileceğini, dilerseniz onaylayarak herkese görünür hale getirebileceğinizi belirtelim. Kısıtladığınız kişilerden gelen mesajlar Mesaj istekleri bölümüne düşecek ve kısıtladığınız kişi sizin mesajınızı okduğunuzu veya çevrimiçi olduğunuzu göremeyecektir.
Kısıtlama işlemini uygulamak için ilk olarak Ayarlar bölümüne girin ve oradan Gizlilik seçeneğine girin. Ardından Bağlantılar sekmesinin altında yer alan Kısıtlı Hesaplar seçeneğine tıklayıp Ara botununu kullanıp kısıtlamak istediğiniz hesapları seçin.


Böylece kısıtlama işleminizi tamamlamış olacaksınız. Yeni yazılarımızda görüşmek üzere…

Cevap bırakın