Intel 8. Nesil İşlemciler İçin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

İşlemci sınıfının en başarılı markalarından biri olan Intel, işlemci dünyasında çok uzun süre liderliği elinde bulundurmayı başarmıştı. Her ne kadar son dönemde Samsung’un işlemci devini geride bırakarak ilk sıraya yerleştiği gündeme oturmuş olsa da hala en başarılı işlemci markalarından biri olarak değerlendirilen Intel’in şimdi ise yeni işlemci serileri gündeme gelmiş durumda. Bu kez markanın Intel 8. Nesil işlemci serisini tanıtacağı ortaya çıktı. Peki, Intel 8. Nesil işlemcileri ne zaman tanıtılacak? Bu konuda marka tarafından bir açıklama yapıldı mı? Tüm detaylara bakalım.

Intel 8. Nesil Bu Ay Geliyor

Doğrudan Intel tarafından verilen bilgilerle beraber işlemcilerin çok geç kalmadan tanıtılacağı ortaya çıktı. Yapılan paylaşımlara göre yeni seri işlemciler bu ay içerisinde tanıtılacak. 21 Ağustos tarihinde yapılacak olan tanıtımla beraber ortaya çıkarılacak olan Intel 8. Nesil serisinin ne gibi özellikleri olacağı konusunda ise net bilgiler paylaşılmış değil. Yeni seri işlemcilerin hakkında tek bilinen detay işlemcilerin çekirdek sayıları. Buna göre yeni seri işlemcilerin i7 ve i5 modellerinde artık 4 çekirdek değil 6 çekirdek kullanılacağı belirtiliyor. Intel 8. Nesil serisi için en büyük farklılığın bu olması belirtiliyor. i3 işlemci modelinin içerisinde ise 4 çekirdek kullanılacağı da belirtiliyor.

Intel 8. Nesil

Bunun dışında yeni seri işlemcilerin 14 nm üretim sürecine dahil olacağının açıklandığını da belirtelim. Yeni seri işlemci modellerinde 14 nm üretim süreci tercih edilecek olsa da bundan sonraki nesillerinde 10 nm üretim sürecine dahil olması bekleniyor. İşlemciler hakkında daha fazla bilgiyi de ayın son haftasında yapılan tanıtımda görmemiz mümkün olacak.

Yeni işlemcilerin kullanıma geçmesi ise bir süre daha zaman alacak gibi duruyor. Özellikle oyun bilgisayarlarının bir sonraki nesillerinde Intel 8. Nesil işlemcileri görmek mümkün olacak. Hala aktif olan 7.neslin doğrudan bırakılacağını düşünmüyoruz.

Cevap bırakın