İnternet Sitesinin Güvenli Bağlantı Sağlayamama Hatasını Çözme Yöntemi

Yeni yazımızda internet sitelerinde meydana gelen ‘Bu site güvenli bağlantı sağlayamıyor’ hatasının nasıl çözülebileceği hususuna değiniyoruz.


Bir internet sitesini görüntülemeye çalıştığınızda sitenin güvenli bağlantı sağlayamadığına yönelik hata alıyorsanız bu sorunun nedeni her zaman internet sitesi olmayabilir. Bazen kullanıcının kendisi de bu soruna neden olabilmektedir. Sorunun sizden mi yoksa internet sitesinden mi kaynaklandığını öğrenmek için aynı siteye farklı tarayıcı aracılığıyla bağlanmayı deneyebilirsiniz.


Daha çok Google Chrome üzerinde karşınıza çıkabilen bağlantı sağlanamıyor hatasının çözümü için uygulanabilecek yöntemler arasında sistem saat ve tarihini kontrol edip eğer hatalıysa değiştirmek de gelmektedir. Bunun için cihazınızın Ayarlar ekranını ziyaret edip oradan da saat bölümüne girerek saat değişikliğinde bulunabilirsiniz. Eğer VPN bağlantısı kullanıyorsanız VPN bağlantısını devre dışı bırakmak da bir çözüm yöntemidir.


Bazen işletim sisteminin güncel olmaması veya internet tarayıcısının güncel olmaması da bu soruna neden olabilmektedir. Bu sebeple işletim sisteminizin ve internet tarayıcınızın güncel olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz.


Antivirüs yazılımını devre dışı bırakmak da söz konusu sorunun çözümü hususunda işe yarayabilmektedir ancak ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi gerçekten de güvenli değilse bunu kesinlikle tavsiye etmiyoruz.


Kullanabileceğiniz bir başka yöntem de tarayıcınızda yer alan geçmişi temizlemek ve eklentileri devre dışı bırakmaktır. Ancak bunu yapmadan önce ilk olarak farklı bir tarayıcıda da sitenin düzgün görüntülenip görüntülenmediğinden emin olmanızı öneriyoruz.

Cevap bırakın