İnternetten Alışveriş Yaparken En Fazla Tasarruf Edilen Ürünler

Yeni yazımızda internet üzerinden alışveriş yaparken en fazla tasarruf edilen ürünlerin neler olduğu konusuna değiniyoruz. İşte konuya dair detaylar…

İnternet sitelerinden alışveriş günümüzde son derece yaygın olup, Picodi platformu tarafından yapılan araştırmalar kapsamında tüketicilerin alışkanlıkları ile ilgili yapılan ölçüme göre, Türkiye’de en fazla gıda, kitaplar ve giyim kategorilerinde internetten alışveriş yapılmakta.

Ülkemizdeki önemli sıkıntılardan biri pek çok ürünün değerinden daha yüksek fiyatlardan satışa çıkarılması olup, bu durum internet üzerinden alışverişi arttırmakta. Alışveriş yaparken tasarruf artırmak isteyen kullanıcılar internetten alışverişe yönelmekte olup özellikle gıda, giyim gibi ürünlerin online mağazalarından satın alırken önemli fiyat avantajları elde edebiliyorlar.

İnternet üzerinden kozmetik ürünlerinin satışları ise beklenen seviyeden daha az ancak bu durum indirim dönemleri için geçerli değil. Çünkü indirim dönemlerinde kozmetik ürünlerine internetten alışverişlerde büyük bir ilgi oluyor. Picodi tarafından yapılan anketin sonucuna göre ev aletleri, seyahat gibi alanlardaki ürünler de en çok indirim dönemlerinde satın alınıyor.

İlginç olan bir nokta da fiyat karşılaştırma sitelerinin son derece popüler olmasına rağmen internetten alışveriş yapanların yüzde 36’sı tarafından hiç kullanılmamış olması. Bu servislerden haberdar olmadığını bildiren yüzde 36’lık kısım, internet üzerinden alışveriş yaparken genellikle her zaman ürün satın aldıkları internet sitelerinden alışveriş yapma alışkanlığını sürdürüyor.

Cevap bırakın