İnternetten Kaynak Sağlanarak Oluşturulan 5 Enteresan Teknolojik Ürün

İnternetten toplanan maddi desteklerle gerçeğe dönüştürülmeyi bekleyen pek çok proje bulunmakta olup, yeni yazımızda yeterli destek toplanarak oluşturulan 5 enteresan ürüne değineceğiz. 

Drybo Plus 

Evcil hayvanınızı kurutabileceğiniz özel bir kurutma makinesi olup, aynı zamanda bir yatak olarak da kullanılabilmekte. Böylece fonksiyonel bir ürün olduğunu gösteriyor. Mobil uygulama aracılığıyla yoğunluk ve derece ayarlayabildiğiniz Drybo Plus, evcil hayvanın seste rahatsız olmadan uygun bir sıcaklık içerisinde kurutulmasına imkan tanıyor. Drybo Plus teknolojisi için 171 bin doların üzerinde maddi destek toplandı.  

Kodlama öğrenme seti : Quarky 

Yapay zeka, kodlama ve robotik konularını çocukların öğrenebilmesi için eğlenceli bir oyun haline getirerek sunuyor. Yapay zeka 7 – 14 yaş arası çocuklar için geliştirilmiş olup, 10 bin dolarlık bağış hedefiyle ortaya çıkarılan bir projeydi. Söz konusu proje kısa sür içerisinde hedeflenen bağış miktarını dörde katlamayı başardı ve gerçeğe dönüştürüldü. 

Snore Circle 

Çok fazla horlayanlar veya uyku apnesi olanlar için üretilen Snore Circle, bu hususta hizmet veren büyük makinelere bir rakip olarak karşımıza çıktı. Çok ufak bir boyutu olan cihaz çene altına takılarak kullanılmakta olup uyku sırasında nefesi izleyip horlamaya ve uyku aknesine sebep olan kasları sıkılaştırıyor. Böylece her iki durumun da önüne geçebilen Snorce Circle, sağlık için faydalı teknolojik cihazlardan biri. Kısa bir süre zarfında 70 bin dolar bağış topladı ve bir yıl garanti güvencesiyle Aralık 2021’de piyasaya sürülüyor.  

TOKIT Omni Cook 

Topladığı bağış miktarı ile diğer ürünlerden ayrılmakta olan Omni Cook ürünü toplam 9 milyon dolarlık çok büyük bir destek toplamış durumda. Bununa yanında farklı bir platformda da yine 9 milyonluk bir destek kampanyası daha gerçekleştirilen ürün, mutfakla ilgili hemen hemen her işi yapıyor. Hamur yoğurabilen, çırpıcı yerine kullanılabilen, sos hazırlanabilen, meyve sıkılabilen, buz kırılabilen, kıyma ve yoğurt yapabilen, pişirebilen ve blender görevi gören Omni Cook, bu bağlamda çok fonksiyonel bir mutfak aracı olarak dikkat çekiyor. 

TactiMatch TM100 

Saldırganlara karşı güçlü bir savunma yöntemi olan TactMatch TM100 ürünü,  sıradan bir biber spreyi gibi görünmekte fakat ek pek çok özelliği bulunmakta. Örneğin spreyin ön yüzünde kamera bulunmakta olup, saldırganı kameraya alabiliyorsunuz ve bluetooth bağlantısı ile telefonunuza saldırganın görüntüsünü gönderebiliyor. Aynı zamanda çantada kolay bulunabilmesi için parlıyor ve güçlü bir flaş ile saldırganın gözlerini de etkiliyor. Yaklaşık 1000 Euro destek toplamış bir ürün. 

Cevap bırakın