İnternetten TMSF Zaman Aşımı Sorgulama Yöntemi

Bu yazımızda internet üzerinden nasıl TMSF zaman aşımı sorgulamasını yapılabileceğinde bahsediyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

TMSF zaman aşımı sorgu ekranı sayesinde bankada unuttuğunuz bir paranız olup olmadığını kontrol edebiliyorsunuz. Çünkü bankada unuttuğunuz pararalar zama aşımı süresi dolduktan sonra TMSF’ye devredilen hesaplardır. Dolayısıyla bir bankada para unutup unutmadığınızı TMSF sorgu ekranı aracılığıyla inceleyebilmeniz mümkündür. Peki nasıl ulaşılır bu sorgu ekranına?

Yapmanız gereken iş son derece basit: zamanasimisorgu.tmsf.org.tr adresine girerek kolayca sorgulama yapabiliyorsunuz. 2009 yılından itibaren hareket görmeyen hesaplardaki bakiyeler zaman aşımı sürecine giriyor. Dolayısıyla 2009 tarihinden önce zaten herhangi bir hesap oluşturmadıysanız şu an için TMSF üzerinden bir sorgulama yapmanıza pek de gerek yok açıkçası.

Bu arada sorgulamayı dilerseniz e-devlet üzerinden de gerçekleştirebilme imkanına sahipsiniz. Yani zaman aşımı sorgulaması için ya yukarıda verdiğimiz bağlantıyı kullanabilir ya da e-devlet üzerinden şifreniz ile giriş yaparak sorgulama yapabilirsiniz.

Cevap bırakın