IOS 14’te Uygulama Simgelerini Değiştirme Yöntemi

Yeni yazımızda IOS 14 işletim sisteminde nasıl uygulama simgelerinin değiştirilebileceği konusuna değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Günümüzde en yaygın işletim sistemlerinden biri olan kabul edilen IOS kendi içerisinde pek çok sürüme ayrılmakta olup IOS 14 de bunlardan biri. IOS 14 sürümü kullanıcılara pek çok özelleştirme seçeneği sunmakta olup özellikle de uygulama simgelerini bile değiştirebiliyor olması dikkat çekiyor. Peki IOS 14 üzerinde uygulama ikonlarını değiştirmek için neler yapmak gerekiyor?

İlk olarak Kestirmeler uygulamasını edinip açınız. Kestirmeler uygulaması zaten varsayılan olarak yüklü olacaktır ancak eğer yüklü değilse App Store üzerinden edinin. Ardından uygulama içerisine giriniz. Uygulamayı açtığınız zaman ekranın sağ üst köşesinde yer alan + butonuna dokununuz ve ardından İşlem Ekle butonuna dokununuz. İşlem ekle butonuna dokunduğunuzda sık kullandığınız mobil uygulamalar, sık yaptığınız işlemler ve öneriler çıkacak olup Uygulamayı Aç yazıp aratın ve arama sonuçlarında Uygulamayı Aç kestirmesi çıktığında yanındaki seç butonuna dokunarak ekleyin.

Kestirmeyle açılmasını istediğiniz uygulamanın seçimini yapıp sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine dokunun ve kestirmeye bir isim verip Ana Ekrana Ekle butonuna dokunun. Ardından mavi çerçeveye sahip kestirme simgesinin üzerine dokunun ve arşivinizden bir görsel seçimi yapın. Ana ekranda görünecek ismi yazıp Ekle butonuna ve ardından Bitti butonuna dokunarak işleminizi sonlandırın. Böylece seçtiğiniz görsel IOS 14 uygulamanızın yeni simgesi haline gelecektir.

Cevap bırakın