iOS ve Android’de Uygulama Senkronizasyonunu Kapatma Yöntemi

Yeni içeriğimizde Android ve iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda uygulama senkronizasyonunu nasıl kapatabileceğinizle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte detaylar…

Android işletim sisteminde uygulama senkronizasyonunu devre dışı bırakma yönteminden başlayacak olursak; İlk olarak Ayarlar bölümünü açınız. Ardından Uygulamalar ve Bildirimler bölümüne girin. İlgili bölümden senkronize olan bazı uygulamaları kendinize göre devre dışı bırakabilirsiniz. Bu alanda kişileriniz gibi çeşitli verileri senkronize eden uygulamalar yer alacak olup, devre dışı bırakmak istediklerinize dokunup veri kullanımını kontrol edebilir, arka plan verilerini devre dışı bırakabilirsiniz.

iOS üzerinde uygulama senkronizasyonunu devre dışı bırakma yöntemi :

Bunun için ilk olarak Ayarlar > (Adınız) > iCloud bölümüne girip yerel uygulamaların senkronizasyonunu kendinize göre kapatabilirsiniz. Bu hususta yapmanız gereken şey eşitlemeniz gerekmeyen her uygulamanın üzerine dokunmaktır. Genelde fazla senkronizasyon gerektiren uygulamalar verilerin kendi kişisel ayarlarında nasıl senkronize edileceğini yönetmeye imkan tanımaktadır.

Akıllı telefonunuzda bulut tabanlı uygulamaların senkronizasyonunun ayarlanmış olması da her zaman iyi bir seçenek olup, fotoğrafları otomatik olarak yüklemeniz veya Drive üzerindeki belgelere erişmeniz gerekebilir, bu gibi durumlarda bulut tabanlı uygulamalar için mobil verilerinizin kullanılmadığını kontrol ederek, bu uygulamaların sadece Wi-Fi kullanacak şekilde ayarlanmasını sağlayarak veri tasarrufunda bulunabilirsiniz. 

Cevap bırakın