iPhone 8 Hızlı Şarj için Yeni Bilgiler

Apple’ın iPhone serisi 10.yılına girdi. 2007 yılında ilk çıkı yapan iPhone modelinin üzerinden 10 yıl geçmesiyle beraber Apple’ın teknolojilerinin ne kadar hızlı bir gelişim gösterdiğini de biliyoruz. Son olarak iPhone 7 Plus modeliyle teknoloji dünyasında yerini alan Apple’ın şimdilerde ise iPhone 8 modeli üzerinde çalışmaları devam ediyor. Fakat iPhone 8 modeli 10 sene içerisinde geliştirilen tüm iPhone modellerinin en başarılısı olacak. Tasarım konusunda tüm iPhone modelleri içerisinde en başarılı model olacak olan yeni iPhone modellerinin özellikleri de yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Apple’ın birçok teknolojisi konusunda ilk adımı olarak gösterilen yeni telefonların şimdi ise yeni bir teknolojisi daha ortaya çıktı.

iPhone 8 Hızlı Şarj İle Geliyor

Daha önce cam arka yüzeyi nedeniyle iPhone 8 akıllı telefonlarının kablosuz şarj teknolojisini destekleyeceği de konuşuluyordu. Hatta iOS 11 içerisinde iPhone modelleri için kablosuz şarj sesi bile ortaya çıkmıştı. Şimdi ise uzun süredir kullanılmayan hızlı şarj konusunda yeni bir adım atıldığı ortaya çıktı. KGI analisti Kuo tarafından yapılan paylaşımla beraber yeni modellerde hızlı şarj için özel cihazlar kullanılacağı görülüyor. USB-C konektörlü 10W şarj cihazı sayesinde sadece hızlı şarj sunmayacak, bunun yanında güç dağıtım çipi sayesinde çok daha güvenlikli şarj imkanı da sunulmuş olacak.

iPhone 8

Yeni teknoloji sayesinde telefonların şarj süresinin yarı yarıya düşmesi bekleniyor. Şarj süresinin yarı yarıya düşmesiyle beraber iPhone 8 moddellerinin sadece dakikalar içerisinde şarj olması bekleniyor. iPad modelleri içinde gelmesi beklenen hızlı şarj teknolojisinin tanıtımla beraber ortaya çıkacak. Şimdiden ilgi odağı olan hızlı şarj konusunda merak edilen son nokta ise kablosuz şarj teknolojisinde hızlı şarj olup olmayacağı.

Henüz bu konuda çok fazla bilgi yok ama kablosuz şarj kısmında hızlı şarj kullanılması beklenmiyor. Kablosuz şarj kısmında sadece kablosuz ped üzerinden standart şarj imkanı sunulacağı konuşuluyor. Şu an için bu sistemin dışında verilen bir bilgi olmadığını da ekleyelim. Yani Apple’ın doğrulamasını beklemek gerekiyor.

Cevap bırakın