iPhone Alarm Sesi Değiştirme Rehberi

Bu içeriğimizde iPhone üzerinde alarm sesi değiştirmenin nasıl yapılabileceğine değiniyor, bu hususta bilinmesi gereken unsurlara yer veriyoruz. İşte konuya ilişkin tüm detaylar…

Telefon kategorisinde iPhone serisi uzun yıllardır önemli bir yere sahiptir. Apple’ın iPhone cihazları yazılımları gereği Android cihazlardan son derece farklılıklar arz etmektedir. Bu bağlamda iPhone üzerinde uygulanacak bir ayarlama Android cihaza göre farklılıklar gösterir.

iPhone cihazınızda Ayarlar menüsünü kullanarak ihtiyaç duyduğunuz seçenekleri bir arada ve sade bir arayüzle bulabilirsiniz. iPhone bu bağlamda kullanıcı dostu bir arayüz sağlamasıyla bilinir. Peki iPhone üzerinde alarm sesi değiştirme işlemleri nasıl yapılmaktadır? Bunlara adım adım yer vereceğiz.

iPhone Alarm Sesi Değiştirme Adımları

İlk olarak akıllı telefonunuzun Saat uygulamasını bulup üzerine dokununuz. Saat uygulaması açıldığında ekranı aşağıya indirip menü içerisinden Alarmlar kısmına geçiş yapınız. Ardından sesini değiştirmek istediğiniz alarmın üzerine dokununuz ve Ses seçeneğine dokunarak devam ediniz. Sonrasında dilediğiniz zil sesini işaretleyip sol üst köşede yer almakta olan Geri butonuna dokunarak devam ediniz. Ardından sağ üst köşedeki kaydet butonuna dokunarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Böylece artık alarm olarak belirlediğiniz zil sesi çalmaya başlayacaktır.

Cevap bırakın