iPhone Fotoğraflarının Bilgisayarda Görünmemesi Sorununun Çözüm Yöntemi

Yeni yazımızda iPhone marka akıllı telefonlarla ilgili olarak fotoğrafın bilgisayarda görünmemesi sorununun nasıl çözülebileceği konusuna değiniyoruz.


iPhone sahipleri farklı işletim sistemi bulunan bilgisayarlarda fotoğrafların bilgisayarda görünmemesi problemi ile karşı karşıya kalabilir. Bu gibi durumlarda uygulanabilecek olan bazı yöntemler bulunmaktadır.


İlk olarak iPhone telefonunuzu ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve iPhone cihazının kilidinin açık olduğundan emin olunuz. Bağlantı sırasında ekran açık olmalıdır. Eğer bu şekilde bilgisayarı açıp fotoğraf açmayı denerseniz sorunu çözebilirsiniz. Eğer bu basit yöntem işe yaramadıysa o halde bir program yardımıyla sorunun çözümünü gerçekleştirmemiz gerekiyor. Kullanacağımız program ise bilgisayarımız için indireceğimiz AnyTrans olup programı güvenilir bir kaynaktan indirip kurulumunu gerçekleştirerek işe başlayın.


Programı indirip kurduktan sonra iPhone telefonunuzu bilgisayara USB kablo ile bağlayıp gereken onayları sağlayın ve sonrasında AnyTrans programını çalıştırın ve Photos bölümünü açıp görüntülemeyi istediğiniz albümün seçimini yapın. Böylece artık AnyTrans programı üzerinden iPhone fotoğraflarınızı görüntüleyeceksiniz. Yine program üzerinde iPhone fotoğraflarını bilgisayar aktarabilir veya farklı bir cihaza aktarabilirsiniz. Aynı zamanda iCloud hesabınıza yedekleme yapabilirsiniz.


Eğer DCIM klasörünü göremiyorsanız iPhone telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablo ile bağlayıp cihazın tuş kilidinin açık olduğuna emin olduktan sonra iTunes’u açınız ve Menü seçeneğine tıklayıp ardından Hesap seçeneğine geçiş yapın ve oradan Yetkilendirmeler ekranına geçin. Ardından Bu Bilgisayarı Yetkilendir seçeneğine tıklayıp kullanıcı adı ve şifre girerek işleminizi sonlandırın.

Cevap bırakın