İptal Olan Surface Pro 3 Göründü

Microsoft akıllı telefon alanında olmasa da tablet sektöründe adını duyurmuş firmalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle Surface serileriyle Apple’ın tablet serisine bile rakip olan firma son olarak Surface Pro 4 modelinin yeni versiyonunu tanıtmış ve yine bir hayli beğeni toplamıştı. Üste segment iş odaklı tablet serileri sunduğu görülen markanın bu süreç içerisinde farklı girişimleri de olmadı değil. Özellikle Surface Pro 3 modeli olarak çıkış yapması beklenen yeni bir model duyurulmuştu.

Surface tablet serisini mini modeli olarak değerlendirileceği düşünülen Surface Pro 3, her ne kadar yapım aşamasında marka tarafından da konuşulsa da sürpriz bir şekilde seri iptal edilmişti. Serinin iptal olmasının nedeni olarak ise herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Aradan geçen 3 senenin ardından şimdi ise yeni modeller için görseller paylaşıldı.

Surface Pro 3 Nasıl Bir Tablet Olacaktı?

Surface Pro 3, yani iptal olan tablet modeli için yayınlanan görsellere bakacak olursak yeni seri tabletlerin oldukça iddialı olacağını görüyoruz. Sadece görseller ya da tasarımlarıyla değil bunun dışında özellikleriyle de dikkat çeken tabletlerin, ekran kısmında 8 inç kullanımı yapacağı belirtildi. Ortaya çıkan bilgilere göre ekran 8 inç olsa da çözünürlük değeri 1440 X 1080 gibi oldukça yüksek bir değer olacak.

Surface Pro 3

Snapdragon 800 serisi işlemcileriyle ve 1-2 GB RAM bellek seçenekleriyle geleceği düşünülen tabletlerin, prototip kasalarının bile üretildiğini belirtelim. Fakat tüm bu bilgilere rağmen yeni serinin iptal olduğu da belirtildi. Zaten ortaya çıkan görsellerde de Surface Pro 3 modelinin bu prototip görsellerinin yayınlandığını görüyoruz. Windows işletim sistemi kullanılacağı düşünülen tabletlerin neden iptal olduğu da açıklandı.

Surface Pro 3

Büyük umutlar beslenerek tasarlanmış olsa da yeni seri tabletlerin pazarda yer bulamayacağı düşüncesi hakim oldu ve bu nedenle Microsoft yeni seri tabletleri iptal etme kararı aldı. Pazar araştırması sonuçlarına göre atıldığı belirtilen adım sonrasında ise Surface Pro 4 geldi. Mini boyutlarda yeni bir tablet gelecek mi bilinmez ama Microsoft bu seriyi devam ettirecek gibi duruyor.

Cevap bırakın