İşinize Yarayacak İş Takip Uygulamaları

İş takiplerini daha kolay bir şekilde yapmanıza yarayacak olan uygulamalar bulunuyor. Yeni yazımızda bu uygulamalardan bazılarına sizler için değiniyoruz.

Bazen günlük hayatta veya iş hayatında yapacağımız eylemleri unutabiliyoruz. Bu durum önemli sorunlara neden olabiliyor. Her an yanımızda taşıdığımız akıllı telefonlarımızda bulunan iş takip uygulamaları sayesinde pek çok işlemi kolayca takip edip yapabilirsiniz.

İş dünyası takip uygulamaları hem Play Store hem de App Store üzerinde yaygın olarak bulunuyor. Bu doğrultuda yazımızda sizlere bu iş takip mobil uygulamalarından beşini maddeler halinde sunacağız.

Remember The Milk

İsim itibariyle ilginç bir yazılım olan Remember The Milk, sıklıkla kendini güncelleyen bir uygulama olup, sade ve kullanışlı bir arayüze sahip. Kolayca görev ekleyebiliyor ve aradığınız görevlere hızlı bir şekilde erişim sağlayabiliyorsunuz. Toplam dosya boyutu 8 MB olan uygulama şu ana kadar 1 milyondan fazla indirildi. Ortalama puanı ise 4.6 olan uygulama, tercih edebileceğiniz iş takip yazılımları arasında yer alıyor.

Habitica

Boyutu 20 MB olan uygulama toplam 1 milyondan fazla indirilmiştir. İşini ve hayatını organize etmek isteyenler için bu işi bir oyun haline getiren Habitica’yı kullanabilmek için uygulamayı indirmenizin ardından görevleri eklemeniz gerekiyor ve listedeki görevleri tamamladıkça uygulama içerisindeki karakteriniz gelişiyor. Eğer görevleri uygulamazsanız karakteriniz zarar görüyor. Yani tıpkı gerçek hayat gibi başarılarınızı artırdıkça bunun karşılığını kendinizde görmüş oluyorsunuz.

Google Tasks

Eğer Google uygulamalarından genel itibariyle memnunsanız ve iş takibi uygulaması arıyorsanız Google Tasks yazılımına şans verebilirsiniz. Google tarafından geliştirilen bu uygulama 6.6 MB dosya boyutuna sahiptir. 5 milyondan fazla kez indirilmiştir. Gmail, Google Takvim üzerinden de yapılacaklar listesi oluşturabilirsiniz ancak Tasks uygulaması iş takibini çok daha verimli ve senkronize hale getiriyor.

Microsoft To Do

İş dünyası için pek çok yazılım geliştiren Microsoft’un sahip olduğu dikkat çekici iş takip uygulamalarından biri olan Microsoft To Do, özellikle indirme sayısı ile dikkat çeken bir yazılımdır. Toplam boyutu 18 MB olan uygulama şu ana kadar 10 milyonun üzerinde indirilmiştir. Özellikle Google değil de Microsoft hizmetlerini daha ağırlıklı olarak kullanan biriyseniz Microsoft To Do bu bağlamda oldukça işinize yarayacaktır.

Things

macOS bilgisayarlar ve iOS işletim sistemlerine sahip mobil cihazlar için geliştirilen bir uygulama olarak öne çıkan Things içerisinde görevler ve projeler için özel başlıklar oluşturup sonrasında detaylandırmak amacıyla alt başlıklar düzenleyebilirsiniz. İlk kez kullandığınızda her ne kadar biraz karmaşık görünsede biraz alıştığınızda gününüzü iş takibi açısından çok iyi ayarlayabileceğinizi göreceksiniz.

Cevap bırakın