İşte Geçtiğimiz Haftanın En Çok Satan Oyunları! ( 24-30 Eylül )

Dünyanın en çok kullanılan konsolu PlayStation 4’ün satışların büyük çoğunluğuna sahip olduğu Playstore’a ait haftanın en çok satan oyunları verilerini paylaşıyoruz. 

Sony tarafından oluşturulan ve beğeniyle takip edilen sanal mağazalardan Playstore, oyuncuların oyunlara internet ortamından rahatlıkla ulaşıp satın alabilmesini sağlıyor. PlayStore şu an özellikle PlayStation 4 oyunları sayesinde büyük bir ilgi görüyor. Peki geride bıraktığımız haftada Playstore’un en çok satan oyunları hangileri oldu dersiniz?

Listenin ilk sırasında aslında sürpriz olmayan bir oyun var. Uzun zamandır beklenen FIFA 19, 24 – 30 Eylül 2018 tarihleri arasında Playstore’un en çok satan oyunu oldu. FIFA 19’un tüm konsollardaki satış oranları göz önüne alındığı zaman PlayStation 4 konsolunun toplam satışların yüzde 64’üne sahip olması dikkat çekiyordu. Yani insanlar PlayStation  4 üzerinde FIFA oyununu oynamayı çok seviyor. Bu durum Xbox One ve Nintendo Switch’e atılan büyük farkla ortaya çıkıyor.

FIFA 19’un hemen arkasında da PES 2019 yer alıyor. PES serisi her ne kadar eski tadı vermesede özellikle PlayStation salonlarında hala daha fazla oynanan oyun olarak dikkat çekiyor. Bunun bir numaralı nedenlerinden biri de oyuncuların bir araya geldiklerinde daha fazla eğlenmek, daha tempolu bir maç oynamak istemesi. PES serisi de FIFA’ya nazaran bunu daha fazla sağlıyor. FIFA daha gerçekçi iken PES daha eğlenceli kabul ediliyor.

Listenin üçüncü sırasında ise NBA 2K19 bulunuyor. Basketbol dünyasının en büyük ligi olarak kabul edilen NBA’in oyun versiyonu olan NBA 2K19, PlayStation 4 üzerinde sevilerek oynanıyor.

Böylece PlayStore’u geçtiğimiz hafta spor oyunlarının domine ettiğini söyleyebiliriz. Bakalım bu haftanın en çok satan oyunları hangileri olacak?