Kedilerle İlgili Olan Etkileyici Video Oyunları

Bu yazımızda kedilerle ilgili olan etkileyici video oyunlarına değiniyoruz. İşte o yapımlar…

Kedi temalı video oyunlarına aslında fazla ilgi yoktu ancak piyasaya sürülen Stray isimli video oyunu gerek bilgisayar oyuncuları gerekse konsol oyuncuları tarafından ilgi gösterilen bir oyun oldu. Hem grafikleri hem de oynanış sistemiyle oyuncuları cezbetmeyi başaran video oyunu, bu bağlamda etkileyici kedi temalı video oyunlarından biri oldu. Peki Stray dışında oynanabilecek kedi temalı oyunlar hangileri? Maddeler halinde yer verdik.

Super Cat Tales

Bu oyunda arkadaşlarını kurtarmak isteyen bir grup kedinin başından geçenlere değiniliyor. Gerek grafikleri gerekse oynanışı ile dikkat çeken bir yapımdır. Klasik 2D platform oyunlarındaki atmosferi kedi temasıyla sunan yapım, basit kontrollere sahiptir fakat seviyeler becerilerinizi zorlayacak bir şekilde dizayn edilmiştir.

Neko Atsume: Kitty Collector

Sevimli kedilere sahne olan oyun tam kedi severlere göredir. Oyunda kedileri çekebileceğiniz bir sanal bahçe kuruyorsunuz ve kediler bahçenizi ziyaret ettiği zaman onların fotoğrafını çekebiliyor, koleksiyon oluşturabiliyorsunuz. Gayet sevimli gözüken ve farklı, stres atmalık oyun isteyenler için tercih edilebilecek bir yapımdır.

Meow Motors

Farklı araçlar kullanmakta olan kedilerin bulunduğu bir yarış oyunu olan Meow Motors, animasyonları ve grafikleri ile dikkat çekici bir oyundur. Oyunun içerisinde yer alan her kedinin kendisine özgü kişiliği ve bunun yanı sıra aracı bulunmaktadır. Basit kontrolleri bulunan oyun buna rağmen hızlı tempolu ve zor yapımlar arasındadır.

Purrfect Date

Oyunda bir grup kedi gizemli bir adada yer almaktadır. Görsel roman tarzındaki bu oyunda, adanın sınırlarını ortaya çıkarabilmek ve kedilerden biriyle aşk yaşamak amacını güdüyorsunuz. Büyüleyici ve esprili bir oyun olup, oyunda her kedinin kendisine özgü bir karakter yapısı bulunuyor.

The Cat Machine

Kedilerin ve makinelerin yönettiği bir dünyada geçmekte olan bir bulmaca oyunudur. Oyunda dünyanın sırlarını ortaya çıkarabilmek için birbirinden farklı bulmacaları çözmeye çalışıyorsunuz. Hem 2D hem de 3D’yi birleştiren bir sanat stiline sahip olan yapımda yer alan bulmacaların hem zorlayıcı hem de ilgi çekici olduğunu söyleyebiliriz.

Cevap bırakın