Kendiliğinden Şarj Olan Akıllı Saat Sequent

Akıllı saat alanında en başarılı serilerde bile yaşanan bir sorun var. Şarj sorunu olarak bilinen ve akıllı saatlerin kullanımını doğrudan etkileyen şarj sorunu en iyi akıllı saatlerde bile kendisini gösteriyor. Bu sorunu çözebilmek için markalar yeni seri akıllı saatlerine özel çalışmalarda yapmaya devam ediyor.

Bir yandan Samsung, Apple gibi markalardan akıllı saatler için yeni şarj adımları atılmaya devam ederken bir diğer yandan ise bu sorunu doğrudan çözen ürünlerde ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan birisi de Sequent akıllı saatleri oldu. Şarj sorununu çözmek için özel bir teknoloji barındıran Sequent akıllı saatlerinin, şarj sorununu çözmek adına kendi kendine şarj olabildiği belirtiliyor. Peki, saat bunu nasıl yapıyor?

Akıllı Saat Sequent

Sequent Akıllı Saat Nasıl Şarj Oluyor?

Saatin kendi kendine şark olması için özel bir teknolojiyle birleştirildiğini görüyoruz Arka kısma yerleştirilen enerji sistemi sayesinde saat, hareket ettiğiniz anda şarj olmaya başlıyor. Sürekli olarak şarj olan akıllı saat, böylelikle kullanıcının şarj sorunu gibi bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmasını engelliyor. Bunun dışında saatin belli başlı özellikleri de genel kullanım için oldukça yeterli. Aktivite sistemi, GPS sensörleri, akıllı telefonlara doğrudan uyum, bildirim gösterme özelliği kalp atış sensörleri derken saatin epey bir kullanışlı olduğu görülüyor.

Doğrudan seri üretime geçmeyen akıllı saatler bunun yerine Kickstarter projesi olarak çıkış yaptı. İstediği desteği toplayan ve kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran akıllı saatler şimdilerde satışa çıkmaya hazırlanıyor. Saatlerin satışa çıkmadan önce ön siparişleri de açılmış durumda. Kickstarter üzerinden ön siparişlerle aldığınızda akıllı saati 189 dolar gibi bir ücretle alabiliyorsunuz. Net bir çıkış tarihinin de belirtilmediğini ekleyelim.

Cevap bırakın