Koşucuların Yararlanabileceği Güzel Uygulamalar

Bu içeriğimizde koşucuların faydalanabileceği öne çıkan güzel uygulamalara değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Koşu yapmak özellikle sağlıklı yaşam için son derece önemlidir. Yaptığınız koşuların takibini sağlamak adına iddialı uygulamalar da bulunmaktadır. Mobil cihazınızdan yönetebileceğiniz koşu uygulamaları ile koşu kayıtlarınızı saklayabilir, fitness topluluğuna katılabilir, performansınızı gerçek zamanlı olarak takip edebilir ve koşuyla ilgili genel olarak çeşitli analizlerde bulunabilirsiniz.

Koşuculukla ilgili uygulamaları kullanmak motivasyonunuzu artırarak spora devam etmenizi ve daha iyi spor yapmaya başlamanızı sağlayabilir. Bu bağlamda kullanılabilecek olan bazı uygulamalar bulunmaktadır.

Strava

Bu uygulama çok sayıda giyilebilir cihaz ile birlikte çalışabilmesiyle öne çıkmaktadır. Hem ücretsiz hem de ücretli versiyonu bulunmakta olup, iOS ve Android işletim sistemleri için çıkmış olan bir uygulamadır. Strava uygulaması arkadaşlarınıza ulaşmanıza ve istatistiklerinizi karşılaştırmanıza da yardımcı olmaktadır. Uygulamanın her ne kadar ücretsiz sürümü bulunsada mümkün ise profesyonel bir şekilde, özelliklerden yararlanarak ücretli sürümünü kullanmanız daha iyi olacaktır.

MapMyRun

Koşu parkurları ve rotaları bulmanıza imkan tanımakta olan MapMyRun isimli uygulama, yeni başlayanlar için önemli bir tercih olmaktadır. Bu uygulama akıllı ayakkabılar ile bağlantı kurmaya ve senkronik bir şekilde çalışmaya imkan tanıyabilmektedir. Takip ettiğiniz rotanın GPS konumunu kaydetme, gerçek zamanlı istatistiklerini tutma, kalp atış hızı ve benzer istatistikleri görme gibi pek çok fonksiyonu vardır.

Runkeeper

Eğitim planı oluşturmanıza yardımcı olan bu uygulama, hedeflerinize ulaşmanız bakımından egsersiz veya eğitim planları arasından seçimler yapmanıza imkan tanımaktadır. Örneğin maraton koşusuyla ilgili hazır değilseniz dayanıklılık ve mesafe adına bir takım hedefler belirleyerek uygun eğitim planlarını takip edebilirsiniz. Uygulama ilk etapta sizi fitness değerlendirmesi sınavına almakta olup, sonradan eğitim planlarınız sınavda verdiğiniz cevaplara göre şekillenecektir. Uygulamayı Android ve iOS marketler üzerinden ücretsiz olarak ediniyor olsanız da daha fazla özellik için ücretli üyelik almanız gerekmektedir.

Cevap bırakın