Kullanıcısını En Mutlu Eden Telefon

-Günümüzde artan iletişim teknolojileri ve gelişmeler ile birlikte bireylerin hayatında telefonun yeri daha da çoğalmış durumdadır. Sosyal ağların yaygınlaşması, internetin kullanımının artması ve beraberinde akıllı telefonların da çoğalması ile birlikte daha fazla birey telefon kullanır hale gelmiş durumdadır. Bu noktada ise her geçen gün çıkardıkları farklı telefon modelleri ile bireyleri etkilemeye çalışan markaların arasındaki rekabette artmış durumdadır. Yeni telefon modelleri ile birlikte daha fazla kullanıcı elde etmeyi hedefleyen markalar arasında, yapılan araştırmalara göre büyük rekabet olduğu belirlenmiş durumdadır.

ASCI VERİLERİNE GÖRE

American Consumer Satisfaction Index’in (ASCI) verilerine göre bireyler arasında en çok kullanılan popüler telefon markaları kategorize edilmiş durumdadır. Bu noktada en çok mutlu eden telefon markaları arasında da yer alan belirtilen isimler, telefon da bir dünya devi haline gelerek isimlerini altın harfler ile yazmaktadırlar. Kullanıcı yorumlarına, telefonla olan ilişkilerine ve zaman geçirme süresine bakıldığında, birçok telefon markası içerisinden İphone ve Samsung’un en çok mutlu eden telefon markaları içerisinde listenin başında yer aldığı belirtilebilmektedir. Biri ios diğeri ise android işletim sistemine sahip iki telefonun rekabetinin uzun yıllardır devam ettiği bilinmektedir. Her iki marka da yeni telefonlar çıkarıyor olsalarda aralarındaki rekabetin uzun yıllar devam edeceği bilinmektedir.

IPHONE VE SAMSUNG KAPIŞMASI

Bireyleri en çok memnun eden telefon markaları içerisinde İphone ve Samsung kapışması, gün geçtikçe artarak devam etmektedir. Yaklaşık olarak 36 bin kişi üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda bireylerin kullanmaktan en çok mutlu olduğu telefonun İphone 6 olduğu saptanmış durumdadır. En iyi telefon olarak da belirtilen iphone 6 kullanan pek çok birey tarafından tam not almak ile birlikte, hemen arkasından Samsung telefonlarının geldiği gözlenmektedir. Bu noktada dünyada telefon markaları denilince devleşen markalardan iki tanesi olan Samsung ve İphone arasında hangisinin daha iyi olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Ancak kullanıcı yorumlarına bakıldığında bireylerin İphone marka telefonlara yöneldiği, İphone 6’dan oldukça memnun kaldıkları gözlemlenmektedir.

Cevap bırakın