Kutulu PlayStation Oyunu Almanın Avantajları

PlayStation oyunlarını kutulu olarak almak her ne kadar pahalı gibi gözüksede bazı avantajlarının olduğu da bilinmektedir. İşte detaylar…

Günümüzde oyunlar artık daha çok dijital ortam üzerinden satın alınarak oynanıyor olsada PlayStation geleneği genelde bozmuyor. PlayStation üzerinde hem dijital hem de kutulu oyunlarla oyun oynanabilmekte olup kutulu satışlar hala yaygın durumda.

Kutulu oyun satın almak için ciddi bir bütçe ayrılması gerekiyor zira PlayStation oyunları Euro kuruna göre fiyatlandırıldığından ülkemizde bir oyunun 1000 TL gibi rakamlara satılmasına artık alıştık. Ancak kutulu oyunları almak için bu kadar fazla ücret ödemenize gerek yok çünkü ikinci el temiz kullanılmış olan kutulu oyunları satın alabilirsiniz. Böylece oyunlar çok daha uygun fiyatlardan gelecektir.

Kutulu oyununuzu satabilirsiniz

Kutulu bir oyun alıp oynadıktan sonra onunla işiniz bittiğinde onu bir başkasına da satabilirsiniz. Böylece oyuna ödediğiniz paranın büyük bir bölümünü geri alabilirsiniz. Bu döngüyü devam ettirerek oyunları daha uygun fiyatlardan oynayabilirsiniz.

Bazı oyuncular PlayStation oyunlarını kiralama yoluna da başvurmakta olup, kiralama yöntemi özellikle kısa sürede bitirilebilen hikayeli oyunlarda oldukça işe yaramaktadır. Oyunları bir PlayStation kafe aracılığıyla kiralayarak oynayıp paranızın büyük bölümünün cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın