Land Rover Drone’lu Aracı İle Hayat Kurtaracak

Geçtiğimiz günlerde Cenevre otomobil fuarında tanıtımı yapılan insansız hava aracı eklentisini sahip olan Land Rover’ın arama ve kurtarma operasyonlarında kullanılması planlanan aracı büyük beğeni topladı. Land Rover Discovery  model aracı üzerinde yapılan geliştirmeler ve çalışmalar sayesinde tasarladığı cihaz ile  arama ve kurtarma çalışmalarına destek vererek birçok kişinin hayatını kurtulmasına yardımcı olacak.  Avusturya Kızılhaç Örgütü  tarafından arama ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak üzere tasarlanan bu araç insansız hava aracı olarak bilinen drone eklenmesi ile  bambaşka bir görünüme kavuştu. Land rover arabaları internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada Cenevre otomobil fuarında tanıtılmış olan insansız hava aracı özelliğine sahip olan bu aracın müdahale edilmesi gereken acil durumlarda ve arama kurtarma operasyonlarında rahatlıkla kullanılabileceği ve büyük katkı sağlayacağını ifade edildi.

Dronelu Land Rover Özel Olarak Tasarlandı

Discovery modeli aracının tavanına monte edilen Land rover dronelu araba özel olarak tasarlandı. Tasarlanan ve acil durumlarda arama kurtarma faaliyetlerinde kullanılacak olan bu aracın tavan kısmında yer alan drone  araç hareket halinde olsa bile rahatlıkla avlanabilecek bir yapıya sahip. Bu  özelliklerinin yanı sıra insansız hava aracı drone   kızılötesi kameraya sahip olması sebebiyle bütün karanlık ortamlarda da kaliteli bir şekilde görüntüleme yapabilme özelliğine sahip.

Land Rover 1954’ten Beri Yardım Kuruluşlarına Destek Veriyor

Land rover otomobiller arasından Discovery modeli üzerinde tasarlanmış olan bu arama kurtarma aracı afet gibi durumlarda  müdahale edilmiş süresini çok daha aza indirerek kolay bir şekilde müdahale gerçekleşmesini sağlayacak. Bu sayede yapılan müdahalelerdeki başarı oranının yükselmesi ve  daha çok hayatın kurtarılması hedefleniyor.  1954 yılından itibaren Kızıl açığa gönüllü olarak destek vermekte olan Range Rover bütün dünyada kullanılmak üzere Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu bünyesinde kurtarma amaçlı kullanılması için bugüne kadar tamı tamına 120 adet araç bağışlamıştır.  Land Rover tarafından yardım kuruluşlarına yapılmış olan bu yardımlar ile dünya genelinde  sayısız insana yardım edilerek tekrar hayata tutunması sağlanmıştır. Land Rover yapmış olduğu bu tarz çalışmalar ile  dünya genelinde büyük beğeni toplamakta ve herkes tarafından takdir edilmektedir.

Cevap bırakın