League of Legends için Oynama Sınırı Gelebilir

MOBA oyunları içerisinde en başarılı oyunlardan biri olan League of Legends oyunu, artık e-spor müsabakalarında da en çok gündeme gelen yapımlardan biri olmasıyla biliniyor.  Binlerce hayranı bulunan yapımın şimdilerde ise yeni bir haberle gündemde olduğunu ve bu haberlere oyuncuların pek fazla sevinmeyeceği belirtiliyor.

League of Legends oyunu hakkında gelen iddialara göre, bağımlılığı azaltmak adına oyuna yeni sınırlar gelebilir. İddiaların nedeni ise Tencent tarafından atılan adımlar. Sadece League of Legends değil daha birçok benzeri oyunun üzerinde söz sahibi olan Tencent’in son olarak Honor of Kings oyununa sınır getirdiği belirtiliyor. Yaşanan gelişmelere göre Honor of Kings oyununda bağımlılığı azaltmak adına, Tencent’in oyunun kullanımına sadece Çin’de geçerli olmak üzere oynama süresi sınırlaması geldi.

Yapılan sınırlamayla beraber 12-18 yaş oyuncuların oyunu bir gün içerisinde sadece 2 saat oynayabilecekleri, 12 yaşın altında olan oyuncuların ise oyunu 1 saat gibi bir süre ile oynayabilecekleri belirtildi. Şimdilik sadece Çin’de geçerli olacak olan engelin, şimdilik diğer ülkeler içinde sınırlanıp sınırlanmayacağı ise bilinmiyor. Üstelik League of Legends oyununun da bu durumdan nasibini alıp almayacağı da bilinmiyor. Böyle bir düşüncenin düşünülmesinin nedeni ise sınırlamanın nedeni.

League of Legends

League of Legends Sınırlanabilir Mi?

League of Legends, oyununun da sınırlanması gündeme gelmiş durumda. Dediğimiz gibi bu durumun nedeni ise Honor of Kings oyununun sınırlamasının nedeni. Sınırlama nedeni için yapılan açıklamada oyunun bağımlılık aşamasına geldiği ve bu nedenle sınırlandığı belirtildi. League of Legends oyununda da yine bağımlılık derecesine varan bir durumun söz konusu olduğunu biliyoruz.

Bu durumun Tencent tarafından değerlendirilmesi halinde oyunun sınırlandırılması gündeme gelebilir. Yine sadece Çin’de mi yoksa tüm dünya genelinde mi böyle bir karar alınır bilinmez ama işin bir de ekonomik boyutu olduğunu da belirtelim. Sadece Honor oyunu için alınan kararın ardından, firmanın hisselerinde de ciddi bir düşüş yaşandığı belirtiliyor. Şimdilik yaşanacak gelişmeler merakla beklenmekte.

Cevap bırakın