Leauge of Legends Davasında Karar Çıktı

Son yılların en çok konuşulan oyunlarından biri olan Leauge of Legends, turnuvalarda yer almaya başladığı andan bu yana durdurulamaz bir yükseliş göstermeye başladı. Her yıl biraz daha ilgi görmeye devam eden oyunun, bu kez gündeme gelme nedeni ise bambaşka. Öyle ki Leauge of Legends serisi bu kez bir dava sorunuyla gündeme geldi. Oyunun davalık olmasının nedeni ise dünyaca ünlü eski futbolculardan biriyle yaşanan sorun. Daha önce gördüğümüz dava sorunlarına neden olan sorunlardan çok daha farklı bir konuyla gündeme gelen oyunun, eski futbolculardan Edgar Davids ile telif sıkıntısı yaşadığı ortaya çıktı.

Leauge of Legends Telif Ödeyecek

Sadece futbolu değil, saha içerisinde taktığı gözlükleriyle FIFA serilerinde bile tanıtım çalışmalarında yer bulan eski futbolcu Edgar Davids ile Leauge of Legends oyunu arasındaki davanın nedeni ise dediğimiz gibi telif sorunları. Sorunun ortaya çıkmasının nedeni oyunda yer alan Lucian karakteri. Aslında futbolcunun bizzat kendisinin oyuna yansıtılması nedeniyle telif sorunu oluştuğu düşünülüyordu. Fakat sorunun sadece oyun içerisinde yer alan karakterde kullanılan tarz olduğu ortaya çıktı. Edgar Davids tarafından açılan davada Leauge of Legends oyunu içerisinde yer alan karakterin, futbolcunun tarzını taklit etmesi nedeniyle telif sorununun ortaya çıktığı belirtiliyor. Futbolcunun dava açmasından sonra oyunun özel bir ekip kurarak belirtilen iddiaları yalanlama üzerinde çalıştığı da açıklanmıştı.

Edgar Davids

Leauge of Legends oyununda yer alan karakterin hala aynı tarzı kullanması sonrasında ise Riot Games tarafından yapılan tüm çalışmalara rağmen mahkemenin telif cezası verdiği ortaya çıktı. Karakterde kullanılan gözlükleri ve tarzın birebir futbolcunun tarzını yansıttığına karara veren mahkeme yapımın futbolcuya telif ödemesi yönünde davayı sonuçlandırdı. Şimdi ise Leauge of Legends oyununun eski futbolcuya ne kadar ödeme yapacağı merak konusu.

Cevap bırakın