LG 55SJ850V 55″ 4K Smart LED TV Özellikleri ve Fiyatı

Televizyon ve ekran teknolojileri içerisinde ilk sırada gelen markalardan biri olan LG, yeni akıllı televizyon serilerini sürekli olarak genişletmeye devam ediyor. Markanın akıllı televizyon ailesine eklediği modellerden birisi de LG 55SJ850V 55″ 4K Smart LED TV. Gerek tasarımlarıyla gerekse de özellikleriyle dikkat çeken televizyonların özelliklerine daha detaylı olarak bakalım. Yeni modelin epey iddialı olduğunu da hatırlatarak özelliklere geçelim.

LG 55SJ850V 55″ 4K Smart LED TV Tasarım

Tasarım açısından yeni modelin bir hayli ilgi çekici olduğunu belirtelim. Aslında gereksiz yere tasarımı bozan kaba ayaklar yerine kullanılan oval ince destek ayağının sade bir görüntü sunduğunu görsek de bu durum tasarımın ilgi çekiciliğini azaltmıyor. Genel olarak 58 mm gibi bir kalınlık değeriyle ince serilerden biri olmayı başaran LG 55SJ850V 55″ 4K Smart LED TV, neredeyse tamamen çerçevesiz ekranlarıyla tasarım açısından da ilgiyi üzerine toplamayı başarıyor. Tasarım konusunda oldukça başarılı gösterilen serinin tüm bağlantıları da arka kısımda kablo görüntüsü sorunu yaratmayacak şekilde yerleştirildiğini de ekleyelim. Tasarım konusunda oldukça şık olarak gösterebileceğimiz modelin teknik kısmına geçiş yapalım.

LG 55SJ850V 4K Smart LED TV

LG 55SJ850V 55″ 4K Smart LED TV Ekranları

Televizyonun en çok önem verilen kısmı olan ekran teknolojisine geçiş yapalım. Son dönemde televizyon teknolojileri içerisinde moda haline gelen kavisli ekran özelliklerine sahip olmayan seri düz bir panel ile geliyor. Flat ekran olarak bilinen düz ekranlarla gelen modelin ekran teknolojisi de daha öncede belirtiğimiz gibi LED.

LG’nin kendi üretimi olan LED ekranların görüntü kalitesini üst seviyeye çıkardığını da hatırlatalım. 55 inçlik yani 140 cm boyutunda olan ekranların PMI ekran yenileme biçimi, görüntü değerlerini yükselten başka bir detay. Bunun dışında televizyonların yazılımsal olan 3200 Hz, gerçek yenileme hızı olarak ise 100 Hz yenileme hızı sunduğunu ekleyelim. LG 55SJ850V 55″ 4K Smart LED TV çözünürlük değeri de 3840 X 2160 piksel. 4K ekranların sevilen serilerinden biri olan modelin dış bağlantıda da bu çözünürlük değerini desteklediğini görüyoruz. Ekran kısmında son bahsedeceğimiz konu ise HDR desteği. 4K olmasının yanı sıra HDR desteği de sunan televizyon birçok özel HDR desteğini de sağlamakta.

LG 55SJ850V 4K Smart LED TV

Bu teknolojiler içerisinde ise sayabileceklerimiz şöyle; Active HDR, HDR Effect, HDR 10, HLG, Dolby Vision. Bir yandan HDR desteği bulunan serilerin bir diğer yandan ise görüntü teknolojilerinde de LG deneyimine yer verdiğini görmekteyiz. Marka kendi görüntü teknolojilerinin birçoğuna bu seride de yer veriyor. Nano Color desteği, Nano Black desteği, Kenar aydınlatma sistemi, Color Master Engine renk motoru, Active Depth Enhancer ve daha birçok görüntü teknolojisine destek veren seri LG tarafından sunulan hemen her ayrıcalıklı sistemi beraberinde getirmekte.

LG 55SJ850V 55″ 4K Smart LED TV Ses Sistemi

Yeni seri akıllı televizyonların ekran özellikleri bir yana dursun serinin içerisinde tatmin edici özelliklere sahip bir de ses sistemi olduğunu belirtelim. İçerisinde ses gücü yaklaşık olan 40 W değerini bulan bir ses sistemi sunan televizyon, 2+2 gibi bir sistem sunuyor. 2 adet 10 W gücünde Suwoofer bulunan modelin, 2 adet Harman Kardon hoparlörü bulunmakta. Dolby Digital Plus ve net ses teknolojilerini de sunan televizyon ses konusunda da oldukça başarılı. Kendi ses sistemi içerisinde oldukça başarılı bir deneyim sunuluyor fakat televizyon 5+1 ses sistemlerini de destekliyor. Harici sistemleri de kullanabilirsiniz.

LG 55SJ850V 4K Smart LED TV

Ekstra Teknolojiler

Kullanıcıların ana hatalarıyla değerlendirdiği teknolojiler bunlar. Bunun dışında yeni seri içerisinde daha birçok ayrıntı özellik var. Işık sensörlerinden otomatik kapatmalara kadar birçok ayrıcalıklı teknoloji de kullanıcılara sunuluyor. Kısaca önemli ekstralardan bahsedersek, WİFİ ve akıllı TV desteği, akıllı kumanda, A+ enerji, özel ışık sensörü, kenar aydınlatma sistemi, Bluetooth, Sihirli Zoom, webOS işletim sistemi, Ekran yansıtma özelliği, Miracast özelliği ve daha birçok detay özellikte bulunmakta.

LG 55SJ850V 55″ 4K Smart LED TV modeli tüm bu özellikleriyle beraber ülkemizde de 6.600.00 TL civarında satışa çıkarılıyor. Belli kampanyaları takip ederek bu fiyatı altına düşmek mümkün.

Bir cevap

  1. serdar arslan 18 Mayıs 2018

Cevap bırakın