LG G serisine Yenisini Ekliyor G5

Güney Koreli elektronik şirketi LG’den G serisinin güzide bir üyesi olan LG G5. Serinin önceki ürünlerinde ki deri tasarımın aksine LG metal tasarım için yeteneklerini konuşturmuş. G5 tüm akıllı cihazlarla ağlantı kurmamızı sağlayan Magic Slot özelliğiyle donatılmış olarak sezonunun en iyi telefonları arasındadır.

Performans

1.8 GHz işlemci hızıyla 8 çekirdekli Quad-core işlemciye sahip G5 4 gb RAM ve 32 gb dahili depolama alanı ile baş döndürücü bir performansa sahip.  Ayrıca 2 TB’a kadar micro SD kart ile hafıza artırma imkanı ile adeta cebimizde bir bilgisayar taşıyoruz diyebiliriz.

Şebeke ve Bağlantı

Günümüzün en üst seviye mobil internet sistemi olan 4.5G ye uyumlu olarak gelen G5 olmazsa olmaz Wifi, bluetooth, usb bağlantılarını da desteklemektedir.

Ekran

5.3 inch ekran boyutu, 2560×1440 px çözünürlük, 554PPI pixel yoğunluğu ve 16 milyon renk ile G5 kusursuz bir görsel deneyim sunuyor.

Kamera

Güney Koreliler performansın yanı sıra kamera içinde oldukça iyi hazırlanmış.

16 Mp ve 8 Mp çift arka kamera 8 Mp ön kamera ile geniş bir çekim açısı sağlayan LG adeta bir fotoğraf makinesi. Yukarda söylediğimiz gibi cebimizde hem bilgisayar hem de fotoğraf makinesi taşıdığınızı düşünün hem de ikisi bir arada.

Kameranın bir diğer özellikleri ise panorama çekim, zamanlayıcı modu, arka arkaya çekim modu, Konum bilgisi ekleme özelliği, HDR çekim, gülücük yakalama ve yüz algılamadır.

Daha önce bahsettiğimiz çift arka kamera 135 derecelik çekim açısı sağlamaktadır.

Bu kadar özelliğin bir arada bulunduğu bir cihaz piyasada çok rastlanır cinsten değil.

Fiyat    

Kuşkusuz ki hayatımıza bu kadar çok kolaylık sokarak bize hizmet edecek bir cihaz yüksek bir fiyata sahip e tabi bu kadar yüksek özelliklere sahip bir telefonun aynı zamanda kaliteli olmasını sağlamak için en iyi donanım sistemlerine sahip olmak zorunda LG kalitesinde bir firmadan da bu beklenirdi.

2000 lira civarındaki fiyatı ile gerçekten de üst seviye bir hizmet sunuluyor.

 

Kasa   

Metal kasa tasarımı alttan kaydırılarak açılan bataryanın değiştirilmesi imkanı sağlamaktadır.

Cevap bırakın