LG Q6 Serisi Tanıtıldı. İşte Tüm Özellikler

Akıllı telefon dünyasında uzun bir süredir konuşulan LG Q6 serisi sonunda tanıtıldı. Amiral gemisi modelin, mini serisi olarak değerlendirilecek olan yeni seri, 3 farklı seçenekle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Orta segmentin yeni canavarı olacak olan LG Q6 serilerinin özelliklerine geçelim.

LG Q6 Tüm Özellikleri

LG Q6 akıllı telefonlarında 5.5 inç ekran kullanımı yapılmakta. 5.5 inç kavisli ekran, telefonun en iyi özelliklerinden birisi. Öyle ki Full Vision teknolojisi sayesinde yeni modelin 18:9 oranına sahip geniş bir ekran olduğunu görüyoruz. Tam ekran moduna sahip olan telefonların çözünürlüğü ise 2160 X 1080 olarak açıklandı. 442 piksel yoğunluğu sunan serinin bu değerleri ekran teknolojisinin maksimum seviyede olduğunu göstermekte.

LG Q6

Teknik kısma geçtiğimizde ise LG Q6 akıllı telefonlarda Snapdragon 435 serisi işlemcilerin karşımıza çıktığını görüyoruz. Ana modelde 3 GB RAM bellek ve 32 GB depolama alanı sunulmakta. 13 MP değerinde arka kamera ve 5 MP değerinde ön kamerayla gelecek olan yeni modellerin bataryasıysa 3000 mAh olacak. Ön kamerada yüz tanıma ve geniş açı çekim modlarının olduğunu da hatırlatalım.

LG Q6 Plus Modeli

Ekran özellikleri ana modelle birebir aynı olan Plus serisinin farkı teknik özellikler kısmında kendisini gösteriyor. İşlemci modellerinin de yine Snapdragon 435 olduğu akıllı telefonların, RAM bellek miktarında ise 4 GB seçimi ve 64 GB depolama alanı seçimi yapıldığını görüyoruz. Bunun dışında geri kalan özellikler aynı olarak kalmakta.

LG Q6

LG Q6a Modeli

Yeni serinin en düşük modeli olacak olan LG Q6a modelinin yine işlemci ve ekran özellikleri aynı olmasına karşın bu seride 2 GB RAM bellek miktarı kullanılmış ve 16 GB depolama alanı sunulmuş durumda.

Tüm modellerde Android Nougat 7.1.1 sürümüyle Ağustos ayında satışa çıkacak. Fakat yeni modellerin henüz fiyatlarının netlik kazanmadığını da ekleyelim.

Cevap bırakın